Glushenkovning asosiy muammosi — o‘yinda ishonch yetishmayapti
«Zenit» jamoasining sobiq futbolchisi va murabbiyi Aleksey Strepetov klub yarim himoyachisi Maksim Glushenkovning 2025/2026 yilgi mavsumdagi asosiy muammosi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Glushenkov har doim ham asosiy tarkibda maydonga tushmayapti va o‘z o‘yinida ishonchli ko‘rinmayapti. Strepetovning ta’kidlashicha, futbolchiga faqatgina tinchlanish va hujumdagi jamoadoshlari bilan o‘zaro tushunishni his qilish kerak.
Hujumchilar Kassyera yoki Sobolev bo‘lishidan qat’i nazar, Glushenkov ularga moslashishi lozim. Hozirda jamoadoshi Vendel safga qaytdi va Glushenkov u bilan yaxshi o‘ynay oladi.
Shu sababli, Strepetov Glushenkov o‘z o‘yinini tiklab olishiga ishonadi. Joriy mavsumda Glushenkov Rossiya chempionatida uchta, mamlakat kubogida esa bitta o‘yinda ishtirok etdi.
Biroq, u bu uchrashuvlarda samarali harakatlar ko‘rsata olmadi. So‘nggi o‘yinda, CSKA jamoasiga qarshi bahsda, u asosiy vaqt tugashiga olti daqiqa qolganda zaxiradan maydonga tushdi.
Avvalroq Glushenkov va jamoa bosh murabbiyi Sergey Semak o‘rtasida kelishmovchiliklar borligi, shu sababli futbolchi «Zenit»ni tark etishni rejalashtirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.

пасмурно ветер 2.9 м/с, ЮВ
Бывший футболист и тренер клуба «Зенит» Алексей Стрепетов высказал мнение о главной проблеме полузащитника Максима Глушенкова в сезоне 2025/2026. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Глушенков не всегда выходит на поле в основном составе и не выглядит уверенно в своей игре. Стрепетов отметил, что игроку нужно просто успокоиться и почувствовать взаимопонимание с партнерами по атаке.
Независимо от того, являются ли нападающие Кассьера или Соболев, Глушенков должен подстроиться под них. В настоящее время его товарищ по команде Вендел вернулся в строй, и Глушенков сможет хорошо сыграть с ним.
Поэтому Стрепетов верит, что Глушенков восстановит свою игру. В текущем сезоне Глушенков принял участие в трех матчах чемпионата России и в одном матче Кубка страны.
Однако он не смог продемонстрировать эффективные действия в этих встречах. В последнем матче против команды ЦСКА он вышел на поле с скамейки запасных за шесть минут до окончания основного времени.
Ранее сообщалось о наличии разногласий между Глушенковым и главным тренером команды Сергеем Семаком, из-за чего футболист планирует покинуть «Зенит».