Kvekveskiri: Orenburg ilk o‘yinlarda ochko boy berdi
"Orenburg" futbol klubi yarim himoyachisi Irakliy Kvekveskiri joriy mavsum Rossiya Premyer-ligasida jamoasining dastlabki o‘yinlari yuzasidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, hozircha jamoa ba’zi o‘yinlarda 2-3 ochkoni qo‘ldan boy bergan bo‘lishi mumkin. Shunga qaramay, u hozirda vahima qilish yoki ortiqcha xavotirga o‘rin yo‘qligini, ayni damda natijalar ustida ishlash zarurligini qayd etdi.
Vladimir Slishkovich boshchiligidagi "Orenburg" jamoasi uchta uchrashuvda ishtirok etib, ikki marta durang natija qayd etdi va bir marta mag‘lub bo‘ldi. Hozirda jamoa turnir jadvalida ikki ochko bilan 12-o‘rinda bormoqda.
Rossiya Premyer-ligasi to‘rtinchi turida "Orenburg" o‘z maydonida amaldagi chempion "Krasnodar" jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Ushbu uchrashuv 10 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoa murabbiylari va futbolchilari oldinda turgan muhim o‘yinlarga puxta tayyorgarlik ko‘rmoqda. Mavsum davomida yanada yaxshiroq natijalar ko‘rsatish uchun harakat qilinadi.

Квеквескери: Оренбург в первых играх уступил очки
"Оренбург" футбольного клуба полузащитник Irakliy Kvekveskiri высказал свое мнение о первых играх своей команды в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что на данный момент команда могла потерять 2-3 очка в некоторых играх. Тем не менее, он подчеркнул, что сейчас нет повода для паники или излишних переживаний, и в данный момент необходимо работать над результатами.
Команда "Оренбург" под руководством Владимира Слишковича приняла участие в трех матчах, два из которых завершились вничью, а один — поражением. В настоящее время команда занимает 12-е место в турнирной таблице с двумя очками.
В четвертом туре Российской Премьер-Лиги "Оренбург" проведет матч на своем поле против действующего чемпиона "Краснодара". Эта встреча состоится 10 августа.
Тренеры и футболисты команды тщательно готовятся к важным предстоящим играм. Будет предпринято усилие для достижения лучших результатов в течение сезона.