Chernov: Spartak tarkibi chempionlik uchun yetarli
Moskvaning Spartak futbol klubi himoyachisi Nikita Chernov jamoa tarkibi bo‘yicha chempionlik uchun kurashishi shartligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Spartakning futbolchilari kuchli va jamoaga yangi futbolchi ham qo‘shilgan. Biroq Chernov o‘zi asosiy tarkib bilan mashg‘ulotlarda qatnashmagani sababli yangi futbolchining o‘yindagi mahorati haqida aniq fikr bildira olmasligini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, Chernov asosiy tarkib bilan mashg‘ulotlarda ishtirok etmayapti. Shunga qaramay, u klub bilan munosabatlarida muammolar bo‘lishiga qaramasdan, oilasi bilan Spartakning uy uchrashuvlariga borishni va jamoani qo‘llab-quvvatlashni davom ettirayotganini bildirdi.
Avvalroq Chernov, Spartak bosh murabbiyi Deyan Stankovich bir yil davomida u bilan hech qanday suhbat o‘tkazmaganini ma’lum qilgan edi. Ayni paytda futbolchining Samaraning Qanotlar jamoasiga o‘tishi ehtimoli yuqori ekani aytilmoqda.

Чернов: Состав Спартака достаточен для чемпионства
Защитник московского футбольного клуба Спартак Никита Чернов подчеркнул, что команда должна бороться за чемпионство. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, футболисты Спартака сильны, и к команде присоединился новый игрок. Однако Чернов отметил, что не может точно оценить мастерство нового футболиста, так как сам не участвует в тренировках с основным составом.
Напомним, что Чернов не участвует в тренировках с основным составом. Тем не менее, он сообщил, что, несмотря на проблемы в отношениях с клубом, продолжает ходить на домашние матчи Спартака с семьей и поддерживать команду.
Ранее Чернов сообщил, что главный тренер Спартака Деян Станкович не проводил с ним никаких бесед в течение года. В настоящее время говорится о высокой вероятности перехода футболиста в команду Крылья Советов из Самары.