Sobiq “Zenit” bosh murabbiyi Boris Rapoport so‘nggi o‘yinlarda jamoa darvozaboni Evgeniy Latyshonokning harakatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Latyshonok avvalgidek xatolarni ko‘paytirmagan, biroq muhim vaziyatlarda jamoani kamroq qutqarayotganini ta’kidladi. Rapoportning fikriga ko‘ra, darvozabon o‘z o‘yinida anchagina barqarorlik ko‘rsatmoqda, lekin so‘nggi uchrashuvlarda ishonchli harakatlari kamaygan.
Avvalroq, joriy bosh murabbiy Sergey Semak ham Latyshonokning o‘yinidan norozi bo‘lib, u endi jamoani muhim pallalarda qutqara olmayotganini aytgan edi. Shuningdek, Rapoport Latyshonokning Rossiya chempionatining uchinchi turida CSKAga qarshi o‘yinda o‘z darvozasiga gol o‘tkazib yuborishda aybi yo‘qligini alohida qayd etdi.
Ushbu mavsumda Latyshonok uchta uchrashuvda maydonga tushdi va jami to‘rtta gol o‘tkazib yubordi. Mazkur bellashuv 1:1 hisobida yakunlandi.

Латышонок начал меньше спасать в важных ситуациях
Бывший главный тренер "Зенита" Борис Рапопорт высказал мнение о действиях вратаря команды Евгения Латышонка в последних играх. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Латышонок не стал допускать больше ошибок, однако в важных ситуациях стал реже спасать команду. По мнению Рапопорта, вратарь демонстрирует довольно стабильную игру, но в последних матчах его надежные действия уменьшились.
Ранее текущий главный тренер Сергей Семак также выразил недовольство игрой Латышонка, отметив, что он больше не может спасать команду в ключевых моментах. Кроме того, Рапопорт отдельно отметил, что Латышонок не виноват в пропущенном голе в матче третьего тура чемпионата России против ЦСКА.
В этом сезоне Латышонок выходил на поле в трех матчах и пропустил в общей сложности четыре гола. Этот поединок завершился со счетом 1:1.