Rossiya Futbol ittifoqining faxriy prezidenti Vyacheslav Koloskov Rossiya terma jamoasining navbatdagi o‘rtoqlik uchrashuvlaridagi raqiblari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya terma jamoasi Iordaniya va Qatar milliy jamoalariga qarshi maydonga tushadi. Koloskovning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaziyatda Rossiya terma jamoasining raqib tanlash huquqi yo‘q.
Ularning aytishicha, ular faqat rozilik bildirgan jamoalar bilan o‘ynashmoqda. Iordaniya va Qatar jamoalari esa yomon emas, ular yaqinda o‘tkazilgan o‘rtoqlik uchrashuvlaridagi raqiblardan ancha kuchli hisoblanadi.
Bu haqda Koloskovning fikrlari "Match TV" orqali yetkazildi. Rossiya terma jamoasining eng yaqin o‘rtoqlik uchrashuvlari 4 va 7 sentabr kunlari bo‘lib o‘tadi.
Eslatib o‘tamiz, FIFA va UEFA qaroriga binoan, Rossiya terma jamoalari hamda klublari xalqaro musobaqalarda ishtirok eta olmayapti. Shu sababli, ular asosan o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazish bilan cheklanmoqda.

Сборная России не имеет возможности выбирать соперника
Почетный президент Российского футбольного союза Вячеслав Колосков высказал свое мнение о соперниках сборной России в следующих товарищеских матчах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сборная России под руководством Валерия Карпина выйдет на поле против национальных команд Иордании и Катара. По словам Колоскова, в текущей ситуации у сборной России нет права выбирать соперников.
По их словам, они играют только с командами, которые согласились. Команды Иордании и Катара не плохи, они значительно сильнее соперников, с которыми проводились недавние товарищеские матчи.
Эти мысли Колоскова были переданы через "Матч ТВ". Ближайшие товарищеские матчи сборной России состоятся 4 и 7 сентября.
Напоминаем, что согласно решению FIFA и UEFA, сборные России и клубы не могут участвовать в международных соревнованиях. Поэтому они в основном ограничиваются проведением товарищеских матчей.
В текущих условиях найти соперника не просто, однако сборная старается максимально использовать имеющиеся возможности.