CSKA jamoasining himoyachisi Danil Krugovoy Sankt-Peterburgning Zenit jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchinchi tur doirasida bo‘lib o‘tgan Premier-liga uchrashuvida ikkala jamoa ham bir xil hisobda, ya’ni 1:1 natija bilan maydonni tark etdi. Danil Krugovoyning so‘zlariga ko‘ra, Sankt-Peterburgda Zenit ustidan g‘alaba qozonish har doim yoqimli.
Shu sababli, ko‘plab futbolchilar Zenitdan ochko olib ketishni orzu qilishadi. Bu fikrlar Sport-Ekspress nashrida keltirilgan.
Mazkur o‘yinda har ikki jamoa hujumchilari gol urishga muvaffaq bo‘ldi. CSKA safidan Aleksandr Sobolev, Zenit jamoasidan esa Alerandro hisobni ochdi.
Uchrashuv murosasiz kurash ostida o‘tdi va har ikki jamoa bir ochkodan bo‘lishib oldi. Ushbu natijadan so‘ng, uch turdan keyingi holatga ko‘ra, Zenit turnir jadvalida yettinchi o‘rinda bormoqda.
CSKA esa sakkizinchi pog‘onani egallab turibdi. Jamoalar keyingi o‘yinlarda o‘z natijalarini yaxshilash uchun harakat qilishmoqda.

Krugovoy: Получать очки от Зенита всегда приятно
Защитник команды ЦСКА Данил Круговой высказал свои мысли после матча против команды Зенит из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче третьего тура, состоявшемся в рамках Премьер-лиги, обе команды покинули поле с одинаковым счетом 1:1. По словам Данила Кругового, всегда приятно одерживать победу над Зенитом в Санкт-Петербурге.
По этой причине многие футболисты мечтают забрать очки у Зенита. Эти мысли приведены в издании Спорт-Экспресс.
В данном матче оба нападающих команд смогли забить голы. За ЦСКА отличился Александр Соболев, а за Зенит — Алерандро.
Встреча прошла в упорной борьбе, и обе команды поделили очки. После этого результата, по состоянию на три тура, Зенит занимает седьмое место в турнирной таблице.