Chernov: Glushenkov bilan ishlash uchun alohida yondashuv zarur
“Spartak” futbolchisi Nikita Chernov “Zenit” jamoasining hujumkor yarim himoyachisi Maksim Glushenkov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Glushenkov o‘zining murakkab fe’li sababli bir necha marta turli mojarolarga duch kelgan. Chernov uning o‘ziga xos inson ekanini tasdiqladi.
Chernovning so‘zlariga ko‘ra, Glushenkov qanday inson ekanini tushunib yetish zarur. U yetarlicha o‘ziga xos xarakterga ega va unga alohida yondashuv kerak bo‘ladi.
Chernovning aytishicha, avvalgi murabbiylaridan biri bo‘lgan Osinkin Glushenkovga to‘g‘ri yondasha olgan va shu sababli jamoada hech qanday muammo bo‘lmagan. Biroq hozirda “Zenit”da nimalar yuz berayotganini Chernov bilmasligini aytdi.
U hozirda Glushenkov bilan bog‘lanmayotganini ham ta’kidladi. Bundan avval Maksim Glushenkovning otasi Aleksandr Glushenkov o‘g‘li haqida gapirib, agar jamoa uni tanaffusda almashtirsa, u boshqa klubga o‘tishni o‘ylab ko‘rishi mumkinligini bildirgan edi.
Bu holat yaqinda “Rubin”ga qarshi o‘yinda ham kuzatilgan. 2025/2026 yilgi mavsumda Glushenkov to‘rt o‘yinda maydonga tushgan bo‘lsa-da, hali biror natijali harakat amalga oshirmagan.

Чернов: Для работы с Глушенковым необходим особый подход
Футболист "Спартака" Никита Чернов высказал свое мнение о полузащитнике "Зенита" Максиме Глушенкове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что Глушенков несколько раз сталкивался с различными конфликтами из-за своего сложного характера. Чернов подтвердил, что он уникальный человек.
По словам Чернова, необходимо понять, какой он человек. У него достаточно своеобразный характер, и ему нужен индивидуальный подход.
Чернов отметил, что один из его предыдущих тренеров Осинкин смог правильно подойти к Глушенкову, и поэтому в команде не было никаких проблем. Однако сейчас Чернов сказал, что не знает, что происходит в "Зените".
Он также подчеркнул, что в настоящее время не общается с Глушенковым. Ранее отец Максима Глушенкова, Александр Глушенков, говорил о своем сыне, что если команда заменит его в перерыве, он может подумать о переходе в другой клуб.
Эта ситуация также наблюдалась в недавнем матче против "Рубина". В сезоне 2025/2026 Глушенков выходил на поле в четырех матчах, но пока не совершил ни одного результативного действия.