Vladislav Saus Zenitdagi ko‘rik va faoliyati haqida gapirdi
Kaliningradning Baltika jamoasi futbolchisi Vladislav Saus o‘zining Sankt-Peterburgning Zenit jamoasidagi ko‘rikdagi xotiralari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, dastlab uni Zenit jamoasiga ko‘rikka chaqirishgan, biroq Saus o‘zi ko‘rikka borishni istamaganini bildirgan. Shundan so‘ng, Zenit bilan o‘yin bo‘lib o‘tgan va o‘sha uchrashuv 2:2 hisobida yakunlangan.
O‘yindan keyin unga qo‘ng‘iroq qilib, shartnoma taklif qilishgan. Vladislav Saus Zenit jamoasining yoshlar tarkibida bir yil faoliyat olib borgan.
Biroq uch yil davomida asosiy jamoa safida atigi bir marta maydonga tushgan. Uning futbolchilik faoliyatining asosiy qismi Zenit-2 va Shinnik klublarida o‘tgan.
2024 yilda yarim himoyachi Saus Baltika jamoasiga qo‘shilib, besh yillik shartnoma imzoladi. Hozirda u mazkur jamoa safida o‘z o‘yinini namoyon etmoqda.

Владислав Саус рассказал о просмотре и деятельности в Зените
Игрок команды Балтика из Калининграда Владислав Саус поделился воспоминаниями о просмотре в команде Зенит из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, изначально его пригласили на просмотр в Зенит, но Саус заявил, что не хочет идти на просмотр. После этого состоялся матч с Зенитом, который завершился со счетом 2:2.
После игры ему позвонили и предложили контракт. Владислав Саус провел год в молодежном составе Зенита.
Однако за три года он вышел на поле всего один раз за основную команду. Основная часть его футбольной карьеры прошла в клубах Зенит-2 и Шинник.
В 2024 году полузащитник Саус подписал пятилетний контракт с командой Балтика. В настоящее время он демонстрирует свою игру в этой команде.