Rossiyalik mashhur murabbiy Valeriy Ovchinnikov o‘tgan yillarda Nijniy Novgorodning "Lokomotiv" jamoasida faoliyat yuritgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirda poytaxtning "Lokomotiv" klubi yosh futbolchilar bilan olib borayotgan ishlarini yuqori baholadi. Ovchinnikovning ta’kidlashicha, hozirgi vaqtda "Lokomotiv" jamoasi mahalliy futbolchilarning chet elliklardan qolishmasligini ko‘rsatmoqda.
Uning fikriga ko‘ra, ilgari chet ellik futbolchilarni xarid qilishga sarflangan mablag‘larni endi bolalar va o‘smirlar futbolini rivojlantirishga yo‘naltirish maqsadga muvofiqdir. Bugungi kunda "Lokomotiv" tarkibida atigi uch nafar legioner futbolchi bor.
Ular – Braziliyadan Lukas Fason, Fransiyadan Jerzino N'yamsi va Meksikadan Sesar Montesdir. Qolgan futbolchilar barchasi mahalliy o‘yinchilardan iborat.
Jamoaga hozirda murabbiy Mixail Galaktionov rahbarlik qilmoqda. Uning boshchiligida "Lokomotiv" Rossiya oliy ligasining yangi mavsumida dastlabki uchta uchrashuvda g‘alaba qozondi va turnir jadvalida birinchi o‘rinni egallab turibdi.
Bu natijalar yosh futbolchilarning imkoniyatlari yuqoriligini va jamoada to‘g‘ri ish olib borilayotganini ko‘rsatadi.

Овчинников высоко оценил молодежь "Локомотива"
Известный российский тренер Валерий Овчинников в прошлом работал в команде "Локомотив" из Нижнего Новгорода. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он в настоящее время высоко оценил работу клуба "Локомотив" с молодыми футболистами. По словам Овчинникова, сейчас команда "Локомотив" демонстрирует, что местные футболисты ничем не уступают иностранцам.
По его мнению, целесообразно направить средства, ранее потраченные на покупку иностранных футболистов, на развитие детского и юношеского футбола. В настоящее время в составе "Локомотива" всего три легионера.
Это – Лукас Фасон из Бразилии, Жерзино Ньямси из Франции и Сесар Монтес из Мексики. Остальные футболисты состоят исключительно из местных игроков.
Команду в настоящее время возглавляет тренер Михаил Галактионов. Под его руководством "Локомотив" одержал победу в первых трех матчах нового сезона Российской Премьер-Лиги и занимает первое место в турнирной таблице.