Martin Dubravka Burnliga o‘tishi bo‘yicha kelishuvga erishildi
Burnli futbol klubi Nyukasl jamoasi darvozaboni Martin Dubravkani transfer qilish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Sky Sports axborot manbasi xabar berdi. Manbaga ko‘ra, Slovakiya terma jamoasi a’zosi, 36 yoshli Martin Dubravkaning Nyukasl bilan amaldagi shartnomasi kelasi yil yozda yakunlanishi kerak edi.
Hozir esa u yangi jamoasida tibbiy ko‘rikdan o‘tmoqda. Martin Dubravka so‘nggi yetti yil davomida Nyukasl safida to‘p surdi va ushbu klub bilan Liga Kubogini qo‘lga kiritgan.
Shuningdek, u Manchester Yunayted jamoasida ijarada o‘ynagan vaqtida ham shu kabi sovringa ega chiqqan. O‘tgan mavsumda Dubravkaning bozor qiymati 1 million yevroga baholangan.
U klub darajasida jami 16 ta uchrashuvda maydonga tushib, 16 ta gol o‘tkazib yuborgan. Shu bilan birga, u 8 ta o‘yinda darvozasi daxlsizligini saqlab qoldi.
Martin Dubravka tajribali va ishonchli darvozabon sifatida yangi jamoasida ham o‘zini ko‘rsata oladi deb kutilmoqda.

Мартин Дубравка подписал соглашение о переходе в Бёрнли
Футбольный клуб Бернли достиг соглашения о трансфере вратаря команды Ньюкасла Мартина Дубравки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает источник Sky Sports. По информации источника, контракт 36-летнего Мартина Дубравки с командой Ньюкасл должен был истечь следующим летом.
Сейчас он проходит медицинское обследование в своей новой команде. Мартин Дубравка играл за Ньюкасл последние семь лет и завоевал с этим клубом Кубок Лиги.
Кроме того, он также завоевал аналогичный трофей, когда играл в аренде за Манчестер Юнайтед. В прошлом сезоне рыночная стоимость Дубравки оценивалась в 1 миллион евро.
Он провел в общей сложности 16 матчей на клубном уровне, пропустив 16 голов. При этом он сохранил свои ворота в неприкосновенности в 8 матчах.