Guberniev: Rossiya uchun Iordaniya bilan o‘yin muhim tajriba
Sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniev Rossiya terma jamoasining yaqinlashib kelayotgan raqibi – Iordaniya terma jamoasi haqida o‘z fikrini bildirib, ularni yuqori baholadi va e’tirof etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Iordaniya jahon chempionatining final bosqichida ishtirok etmoqda va ular bilan o‘yin o‘tkazish Rossiya terma jamoasi uchun ham, muxlislar uchun ham muhim voqea hisoblanadi. Guberniev, shuningdek, xalqaro maydondagi o‘yinlar qanchalik ahamiyatli ekanini ta’kidladi.
U Rossiya terma jamoasi uchun bunday uchrashuvlarning o‘tkazilishi muhimligini qayd etdi. Ma’lumot uchun, Rossiya terma jamoasi Iordaniya bilan bir qatorda Qatarga qarshi ham o‘yin o‘tkazadi.
Iordaniya va Qatarning har ikki terma jamoasi 2024 yilgi Osiyo Kubogi finalida ishtirok etgan edi. Ushbu xalqaro uchrashuvlar 2025 yil sentyabr oyida rejalashtirilgan va ular xalqaro tanaffus doirasida bo‘lib o‘tadi.
Shuningdek, Iordaniya terma jamoasi 2026 yilgi Jahon chempionatiga yo‘llanma olgan va bu musobaqa jamoa uchun tarixda birinchi bo‘ladi. Shu tariqa, Rossiya terma jamoasining kuchli raqiblar bilan o‘ynashi jamoaning xalqaro tajribasini oshirishga xizmat qiladi.

Губерниев: Игра с Иорданией важный опыт для России
Спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высказал свое мнение о ближайшем сопернике сборной России – сборной Иордании, высоко оценив их и отметив. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Иордания участвует в финальной стадии чемпионата мира, и игра с ними является важным событием как для сборной России, так и для болельщиков. Губерниев также подчеркнул, насколько важны игры на международной арене.
Он отметил, что проведение таких встреч имеет большое значение для сборной России. Для справки, сборная России проведет игру не только с Иорданией, но и с Катаром.
Сборные Иордании и Катара принимали участие в финале Кубка Азии 2024 года. Эти международные встречи запланированы на сентябрь 2025 года и пройдут в рамках международного перерыва.
Кроме того, сборная Иордании получила путевку на чемпионат мира 2026 года, и этот турнир станет первым для команды в истории. Таким образом, игра сборной России с сильными соперниками будет способствовать повышению международного опыта команды.