Barannik: Zenitning sust o‘yiniga moslashuv sabab
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Barannik jamoaning yangi mavsum boshidagi ishonchsiz o‘yiniga sabab nima ekanini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, buning sababi futbolchilarning mavsumoldi mashg‘ulotlaridan to‘liq tiklanib ulgurmaganligi yoki jamoaga yangi qo‘shilgan futbolchilarning hali to‘liq moslashib ulgurmaganligida bo‘lishi mumkin. Ma’lumot uchun, "Zenit" Rossiya chempionatining dastlabki uch turida besh ochko jamg‘arib, hozircha turnir jadvalining o‘rtalarida joylashgan.
Birinchi turda jamoa murakkab bahsda "Rostov"ni ikki bir hisobida mag‘lub etdi. Ikkinchi turda esa "Rubin" bilan o‘yinda durang natija qayd etildi.
Uchinchi turda esa "Zenit" o‘z maydonida Moskvaning "CSKA" jamoasiga qarshi bahs olib bordi. Kelasi turda "Zenit" safarda "Axmat" jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Eslatib o‘tamiz, yaqinda "Axmat" jamoasiga Stanislav Cherchesov bosh murabbiy etib tayinlandi. Shu sababli, navbatdagi o‘yin ham murakkab kechishi kutilmoqda.
"Zenit" yangi futbolchilar va jamoaning umumiy holatini yaxshilash uchun hali ko‘p ishlashi kerak. Mavsum davomida jamoa o‘z o‘yinini topib, yuqori natijalar ko‘rsatishi kutilmoqda.

Баренник: причина адаптации к слабой игре Зенита
Бывший футболист петербургского "Зенита" Дмитрий Баренник объяснил, в чем причина неуверенной игры команды в начале нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, это может быть связано с тем, что футболисты не успели полностью восстановиться после предсезонных тренировок или с тем, что новички команды еще не успели полностью адаптироваться. Для справки, "Зенит" в первых трех турах чемпионата России набрал пять очков и сейчас занимает средние позиции в турнирной таблице.
В первом туре команда в сложном матче одержала победу над "Ростовом" со счетом 2:1. Во втором туре в игре с "Рубином" была зафиксирована ничья.
В третьем туре "Зенит" провел матч на своем поле против московского "ЦСКА". В следующем туре "Зенит" сыграет в гостях с командой "Ахмат".
Напоминаем, что недавно главным тренером "Ахмата" был назначен Станислав Черчесов. Поэтому ожидается, что следующая игра также будет сложной.
"Зениту" еще предстоит много работать, чтобы улучшить состав новых игроков и общее состояние команды. В течение сезона команда ожидается найдет свою игру и покажет высокие результаты.