Chelsi Fermin Lopes uchun 60 million yevro taklif qilmoqda
Londonning Chelsi klubi tarkibni kuchaytirish bo‘yicha ishlarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manbalarga ko‘ra, jamoa Barselona klubi yarim himoyachisi Fermin Lopesga qiziqish bildirmoqda. So‘nggi paytlarda bu futbolchi Manchester Yunayted jamoasi bilan ham bog‘lanmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Chelsi 22 yoshli futbolchini sotib olish uchun taklif tayyorlamoqda. Klub Lopes uchun taxminan 60 million yevro miqdorida pul taklif qilmoqchi.
Shuningdek, Fermin Lopes Barselonani tark etishni xohlamayotgani aytilmoqda. Biroq, Barselona klubi moliyaviy ahvoli og‘ir bo‘lgani uchun futbolchini sotishga majbur bo‘lishi mumkin.
Fermin Lopes Barselonaning asosiy jamoasida 88ta o‘yin o‘tkazgan. Ushbu uchrashuvlarda u 19ta gol urgan va 11ta golli uzatmani amalga oshirgan.
Ma’lum qilinishicha, jamoaning bosh murabbiyi ham Fermin Lopes bo‘yicha o‘z qarorini qabul qilgan. Shu tariqa, futbolchining kelajagi yaqin orada aniqlik kasb etishi kutilmoqda.

Челси предлагает 60 миллионов евро за Фермина Лопеса
По информации источников, команда проявляет интерес к полузащитнику клуба Барселона Фермин Лопесу. В последнее время этот футболист также связывается с командой Манчестер Юнайтед.
Согласно данным, Челси готовит предложение о покупке 22-летнего футболиста. Клуб хочет предложить Лопесу около 60 миллионов евро.
Также сообщается, что Фермин Лопес не хочет покидать Барселону. Однако клуб Барселона может быть вынужден продать футболиста из-за тяжелого финансового положения.
Фермин Лопес провел 88 матчей за основную команду Барселоны. В этих встречах он забил 19 голов и сделал 11 голевых передач.
Сообщается, что главный тренер команды также принял решение по Фермин Лопесу. Таким образом, будущее футболиста ожидается в ближайшее время.