Portugaliyalik futbol agenti Paulu Barboza Stanislav Cherchesovning Grozniy shahridagi "Axmat" jamoasiga bosh murabbiy sifatida qaytishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, Cherchesovning qaytishi Rossiya chempionatining saviyasini oshiradi. Barbozaning so‘zlariga ko‘ra, eng asosiysi, Cherchesovga "Axmat"da yetarli vaqt berilishi zarur, shunda u yaxshi o‘yin namoyish eta oladigan jamoa tuzishi mumkin.
U bunga vaqt va sabr kerakligini ta’kidladi. Stanislav Cherchesov Grozniy shahridagi klub bilan ilgari ham ishlagan.
U 2011 yildan 2013 yilgacha ushbu jamoani boshqargan. O‘sha paytda klub "Terek" nomi bilan tanilgan edi.
Shuningdek, hozirgi mavsumda "Axmat" jamoasi Aleksandr Storojuk boshchiligida to‘rt uchrashuvda mag‘lub bo‘lgan. Mutaxassislar Cherchesovning qaytishi klub uchun yangi imkoniyatlar ochishini aytishmoqda.
Shu bois, murabbiyga ishonch va vaqt berilsa, "Axmat" yanada kuchli va raqobatbardosh jamoaga aylanishi mumkin.

Если дать Черчесову время, Ахмат может стать сильной командой
Португальский футбольный агент Паулу Барбоза высказал свое мнение о возвращении Станислава Черчесова на пост главного тренера команды "Ахмат" в Грозном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что возвращение Черчесова повысит уровень российского чемпионата. По словам Барбозы, самое главное, что Черчесову необходимо дать достаточное время в "Ахмате", чтобы он смог создать команду, способную демонстрировать хорошую игру.
Он подчеркнул, что для этого нужны время и терпение. Станислав Черчесов ранее также работал с клубом в Грозном.
Он возглавлял эту команду с 2011 по 2013 год. В то время клуб был известен под названием "Терек".
Также в текущем сезоне команда "Ахмат" под руководством Александра Сторожука потерпела четыре поражения в четырех матчах. Эксперты говорят, что возвращение Черчесова откроет новые возможности для клуба.
Поэтому, если тренеру доверят и дадут время, "Ахмат" может стать еще более сильной и конкурентоспособной командой.