Karrager: Isak uchun 150 mln funt sarflash to‘g‘ri emas
"Liverpul" jamoasining sobiq futbolchisi Jeymi Karrager "Nyukasl" hujumchisi Aleksandr Isakning klubga o‘tishiga qarshi ekanini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli shved futbolchi "Liverpul" uchun asosiy transfer maqsadi deb hisoblanmoqda. Biroq, "Nyukasl" uni sotish uchun taxminan 150 million funt sterling, ya’ni 170 million yevrodan ortiq narx belgilagan.
Jeymi Karrager o‘z fikrida shunday dedi: "Men 'Liverpul' muxlisi sifatida klubning Isak uchun bunday katta pul sarflashini istamayman. Ha, uni asosiy maqsad deb hisoblashayotganini tushunaman, lekin 80 million funtga hujumchi olib, uni zaxirada o‘tirg‘izish to‘g‘ri emas.
Tashqaridan qaraganda, 'Liverpul'ning aniq reja va strategiyasi yo‘qdek ko‘rinadi. Albatta, Isakni 'Liverpul' tarkibida ko‘rishni istardim, biroq 150 million funtga Kilyan Mbappeni xarid qilish ham mumkin." Ma’lum qilinishicha, Aleksandr Isakning o‘zi "Liverpul"ga o‘tishni xohlaydi va klublar o‘zaro kelishuvga erishishiga umid qilmoqda.
Hozircha tomonlar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda. "Liverpul" rahbariyati esa transfer masalasida yakuniy qarorga kelmagan.

Karrager: Неправильно тратить 150 миллионов фунтов на Иссака
"Ливерпуля" бывший футболист Джейми Кэррагер заявил, что он против перехода нападающего "Ньюкасла" Александра Иссака в клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний шведский футболист считается основной трансферной целью "Ливерпуля". Однако "Ньюкасл" установил цену на него примерно в 150 миллионов фунтов стерлингов, то есть более 170 миллионов евро.
Джейми Кэррагер высказался следующим образом: "Как болельщик 'Ливерпуля', я не хочу, чтобы клуб тратил такие большие деньги на Иссака. Да, я понимаю, что его считают основной целью, но неправильно покупать нападающего за 80 миллионов фунтов и держать его на скамейке запасных.
Снаружи кажется, что у 'Ливерпуля' нет четкого плана и стратегии. Конечно, я хотел бы видеть Иссака в составе 'Ливерпуля', но за 150 миллионов фунтов можно купить и Килиана Мбаппе." Сообщается, что сам Александр Иссак хочет перейти в "Ливерпуль" и надеется на достижение соглашения между клубами.
Пока что переговоры продолжаются. Руководство "Ливерпуля" еще не приняло окончательного решения по вопросу трансфера.