Kristian Eriksen “Byornli” klubiga o‘tishi mumkin
Sobiq “Manchester Yunayted” yarim himoyachisi Kristian Eriksen “Byornli” jamoasiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Mail Sport nashri xabar berdi. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra Premyer-ligaga qaytgan “Byornli” klubi daniyalik futbolchini o‘z tarkibiga qo‘shib olish uchun rasmiy so‘rov yuborgan.
Hozirda 33 yoshli Kristian Eriksen “Manchester Yunayted” klubidan ketganidan so‘ng hech bir jamoada o‘ynamayapti. Kristian Eriksen uch yil davomida “Manchester Yunayted” safida harakat qilgan.
U bunga qadar Angliyaning “Brentford” va “Tottenxem” klublarida ham o‘ynagan. Umuman olganda, futbolchi Angliya Premyer-ligasida 310 uchrashuvda maydonga tushib, 55 ta gol va 81 ta golli uzatma muallifi bo‘lgan.
Eslatib o‘tamiz, “Byornli” joriy mavsumda Chempionship musobaqasida ikkinchi o‘rinni egallab, to‘g‘ridan-to‘g‘ri Angliya oliy divizioniga yo‘l oldi. Klub yangi mavsumda o‘z tarkibini tajribali futbolchilar bilan kuchaytirish niyatida.

Кристиан Эриксен может перейти в клуб "Бернли"
Бывший полузащитник “Манчестер Юнайтед” Кристиан Эриксен может перейти в команду “Бернли”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом также сообщает издание Mail Sport. По итогам прошлого сезона клуб “Бернли”, вернувшийся в Премьер-лигу, отправил официальный запрос на датского футболиста.
В настоящее время 33-летний Кристиан Эриксен не играет ни в одной команде после ухода из “Манчестер Юнайтед”. Кристиан Эриксен выступал за “Манчестер Юнайтед” в течение трех лет.
Ранее он также играл за английские клубы “Брентфорд” и “Тоттенхэм”. В общей сложности футболист провел 310 матчей в Английской Премьер-лиге, забив 55 голов и сделав 81 голевую передачу.
Напомним, что “Бернли” занял второе место в чемпионате текущего сезона и напрямую вышел в высший дивизион Англии. Клуб намерен усилить свой состав опытными игроками в новом сезоне.
Кристиан Эриксен в настоящее время является свободным агентом, и ожидается его переход в новую команду.