Mahalliy manbalarga ko‘ra, Rossiyaning «Zenit» klubi 25 yoshli futbolchini o‘z safiga qo‘shib olishga qiziqish bildirgan. Andalusiya klubi vakillari futbolchining transferi bo‘yicha muzokaralarga tayyorligini bildirgan.
Biroq, ular Isak Romeroning transferi uchun kamida 20 million yevro miqdorida taklif bo‘lishini kutmoqda. Shunga qaramay, futbolchining o‘zi joriy yozda «Sevilya»ni tark etishni istamayotganini ma’lum qilgan.
O‘tgan mavsumda Isak Romero jami 32 ta uchrashuvda maydonga tushib, beshta gol urgan va ikki bor sheriklariga golli uzatma amalga oshirgan. Hujumchining «Sevilya» klubi bilan tuzilgan amaldagi shartnomasi 2028 yil iyun oyining oxirigacha davom etadi.
Shu sababli, klub futbolchini osonlikcha boshqa jamoaga qo‘yib yubormoqchi emas. «Zenit» klubi hozirda futbolchi transferi bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda.

Зенит проявил интерес к трансферу Исак Ромеро
Футболист клуба «Севилья» Исак Ромеро может продолжить свою карьеру в одной из ведущих команд Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По местным источникам, российский клуб «Зенит» проявил интерес к 25-летнему футболисту. Представители андалусийского клуба сообщили о готовности к переговорам по трансферу игрока.
Однако они ожидают, что предложение за трансфер Исак Ромеро составит не менее 20 миллионов евро. Тем не менее, сам футболист заявил, что не хочет покидать «Севилью» этим летом.
В прошлом сезоне Исак Ромеро провел 32 матча, забил пять голов и сделал два голевых паса. Действующий контракт нападающего с клубом «Севилья» действует до конца июня 2028 года.
По этой причине клуб не собирается легко отпускать футболиста в другую команду. В настоящее время «Зенит» ведет переговоры о трансфере игрока.