“Axmat” jamoasiga natijali murabbiy kerak edi
Sobiq futbolchi Shamil Laxiyalov Grozniy shahrining “Axmat” jamoasiga Stanislav Cherchesov bosh murabbiy etib tayinlangani yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, 61 yoshli mutaxassis Aleksandr Storojuk iste’foga chiqqach, jamoani boshqarish vazifasini zimmasiga oldi. Shamil Laxiyalovning so‘zlariga ko‘ra, klub rahbariyati jamoani tartibga solib, natija ko‘rsata oladigan qat’iyatli murabbiyga ehtiyoj sezgan.
Unga ko‘ra, Cherchesov aynan shunday talabga javob bera oladigan mutaxassis sifatida tanlangan. Avvalroq, Stanislav Cherchesov “Axmat” klubi bilan uch yillik mehnat shartnomasi imzolagani haqida rasman xabar berilgan edi.
Rossiya chempionatining dastlabki uch turidan so‘ng, “Axmat” jamoasi turnir jadvalida 13-o‘rinni egallab turibdi. Keyingi turda Cherchesov boshchiligidagi jamoa Sankt-Peterburgning “Zenit” klubi bilan uchrashuv o‘tkazadi.
Klub rahbariyati va muxlislar yangi bosh murabbiydan yaxshi natijalar kutmoqda. Jamoaning oldidagi asosiy vazifa chempionatda yuqori o‘rinlar uchun kurashishdan iborat.

“Ахмат” команде нужен результативный тренер
Бывший футболист Шамиль Лахиялов высказал свое мнение о назначении Станислава Черчесова главным тренером грозненского клуба “Ахмат”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что 61-летний специалист взял на себя управление командой после отставки Александра Сторожука. По словам Шамиля Лахиялова, руководство клуба почувствовало необходимость в решительном тренере, который сможет упорядочить команду и показать результат.
По его словам, Черчесов был выбран именно как специалист, который может соответствовать таким требованиям. Ранее было официально сообщено, что Станислав Черчесов подписал трехлетний трудовой контракт с клубом “Ахмат”.
После первых трех туров чемпионата России команда “Ахмат” занимает 13-е место в турнирной таблице. В следующем туре команда под руководством Черчесова проведет встречу с питерским “Зенитом”.
Руководство клуба и болельщики ожидают от нового главного тренера хороших результатов. Основная задача команды заключается в борьбе за высокие места в чемпионате.