Kamotschi: Spartak Stankovichga ko‘proq vaqt berishi kerak
Futbol sohasida faoliyat yurituvchi mutaxassis Franko Kamotschi poytaxtning Spartak jamoasi bosh murabbiyi lavozimida ishlayotgan serbiyalik mutaxassis Deyan Stankovich faoliyatiga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kamotschi o‘z fikrida Stankovichni lavozimda qoldirish yoki almashtirish masalasi Spartak rahbariyatining ishi ekanini ta’kidladi. U, shuningdek, jamoaga vaziyatni tuzatish uchun vaqt berish maqsadga muvofiq bo‘lishini aytdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ilgari Spartak jamoasi yomon o‘yin ko‘rsatmagan. Biroq, bu klubda doimo tinchlik bo‘lmaydi.
Avvalroq ommaviy axborot vositalarida, serbiyalik mutaxassis avgust oyining oxirigacha iste’foga chiqarilishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Rossiya chempionatining dastlabki uch turidan so‘ng Spartak jamoasi to‘rt ochko jamg‘arib, turnir jadvalida o‘n birinchi o‘rinda bormoqda.

Камоцци: Спартаку Станковичу нужно дать больше времени
Специалист в области футбола Франко Камоцци высказал свое мнение о деятельности сербского специалиста Деяна Станкевича, который занимает должность главного тренера команды Спартак из столицы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Камоцци отметил, что вопрос о том, оставлять Станкевича на должности или заменять его, является делом руководства Спартака. Он также сказал, что целесообразно дать команде время для исправления ситуации.
По его словам, ранее команда Спартак не показывала плохую игру. Однако в этом клубе всегда не хватает спокойствия.
Ранее в средствах массовой информации появлялись сообщения о том, что сербский специалист может быть уволен до конца августа. После первых трех туров чемпионата России команда Спартак набрала четыре очка и занимает одиннадцатое место в турнирной таблице.