Rikardu Mangash "Spartak"dan "Sporting"ga o‘tdi, shartnoma 4 yilga tuzildi
Agent Tiago Ribeiro, portugaliyalik himoyachi Rikardu Mangashning manfaatlarini himoya qiluvchi vakil, uning "Spartak" jamoasidan "Sporting" klubiga o‘tishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Mangashning transferi bo‘yicha kelishuv to‘liq yakunlangan. Futbolchi "Sporting" bilan to‘rt yillik shartnoma imzoladi.
Bu haqda "Sport-Ekspress" nashri agent so‘zlariga tayanib xabar berdi. Rikardu Mangash 2024 yil sentabr oyidan boshlab "Spartak" safida to‘p surgan.
U ushbu klub tarkibida jami 19 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol muallifiga aylangan. Turli manbalarga ko‘ra, 27 yoshli Mangashning transferidan "Spartak" klubi 300 ming yevro daromad olgan.
Shunga qaramay, bonuslar hisobga olinganda, bu summa bir million yevrogacha yetishi mumkin. Eslatib o‘tamiz, Mangash "Spartak" tarkibida qisqa vaqt faoliyat yuritgan bo‘lsa-da, jamoadagi o‘yinlari bilan muxlislar e’tiborini qozongan edi.

Рикарду Мангаш перешел из "Спартака" в "Спортинг", контракт заключен на 4 года
Агент Тьяго Рибейро, представляющий интересы португальского защитника Рикарду Мангаша, сообщил о его переходе из команды 'Спартак' в клуб 'Спортинг'. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, соглашение по трансферу Мангаша полностью завершено. Футболист подписал четырехлетний контракт с 'Спортингом'.
Об этом сообщает издание 'Спорт-Экспресс', ссылаясь на слова агента. Рикарду Мангаш выступал за 'Спартак' с сентября 2024 года.
Он провел в составе этого клуба в общей сложности 19 матчей и стал автором трех голов. По различным источникам, 27-летний Мангаш принес 'Спартаку' доход в 300 тысяч евро от своего трансфера.
Тем не менее, с учетом бонусов эта сумма может достигнуть одного миллиона евро. Напоминаем, что, хотя Мангаш и провел короткий срок в составе 'Спартака', он привлек внимание болельщиков своими играми в команде.