Iordaniya Rossiyaga qarshi o‘yinni bekor qilmaydi
Iordaniya milliy futbol jamoasi o‘z rejasini o‘zgartirishni mo‘ljallamayapti va Rossiya terma jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuviga tayyorgarlikni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda mamlakat futbol federatsiyasi matbuot kotibi Ahmad al-Zaha ma’lum qildi. Ukraina ushbu o‘yin bekor qilinishini so‘raganmi, degan savolga javoban, Iordaniya futbol federatsiyasi vakili o‘rtoqlik uchrashuvi o‘z vaqtida o‘tkazilishini tasdiqladi.
Uning aytishicha, Rossiya terma jamoasiga qarshi o‘yin reja asosida o‘tkaziladi va bu borada o‘zgarish bo‘lmaydi. Avvalroq Rossiya va Iordaniya terma jamoalari o‘rtasidagi o‘rtoqlik uchrashuvi 4 sentyabr kuni bo‘lib o‘tishi e’lon qilingan edi.
Qayd etish kerakki, hozirda Rossiya terma jamoalari va klublari FIFA va UEFAning qo‘shma qarori bilan xalqaro musobaqalarda ishtirok etishdan chetlashtirilgan. Shunga qaramay, Iordaniya futbol federatsiyasi Rossiyaga qarshi o‘yin rejasidan voz kechmaganini bildirdi.
O‘yin qachon va qayerda o‘tkazilishi haqida batafsil ma’lumotlar keyinroq taqdim etiladi. Bu qaror xalqaro futbol hamjamiyatining e’tiborida turibdi.

Иордания не отменит игру против России
Национальная футбольная сборная Иордании не планирует менять свои планы и продолжает подготовку к товарищескому матчу против сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом заявил пресс-секретарь футбольной федерации страны Ахмад аль-Заха. На вопрос, просила ли Украина отменить эту игру, представитель футбольной федерации Иордании подтвердил, что товарищеский матч пройдет в назначенное время.
По его словам, игра против сборной России будет проведена по плану, и изменений не будет. Ранее было объявлено, что товарищеский матч между сборными России и Иордании состоится 4 сентября.
Следует отметить, что в настоящее время сборные и клубы России отстранены от участия в международных соревнованиях по совместному решению FIFA и UEFA. Тем не менее, футбольная федерация Иордании заявила, что не отказывается от игры против России.
Подробная информация о том, когда и где пройдет игра, будет предоставлена позже. Это решение находится под вниманием международного футбольного сообщества.