Zenit klubi hujumkor yarim himoyachisi Pedro jamoasining Rossiya Premyer-ligasining yangi mavsumidagi ishtiroki haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning bosh murabbiyi Sergey Semak boshchiligidagi jamoa uchta turda besh ochko jamg‘arib, turnir jadvalining o‘rtasidan joy olgan. Pedro intervyusida, biz ayrim ochkolarni yo‘qotdik, aslida bunday bo‘lmasligi kerak edi, dedi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda va agar shu tarzda davom etsa, yo‘qotilgan ochkolarni qoplash imkoni bor. Bugungi kunda Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi Premyer-liga turnir jadvalida yettinchi o‘rinni egallab turibdi.
Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida Zenit safarda Grozniy shahri vakili bo‘lgan Axmat jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Mazkur uchrashuv 9-avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Jamoa oldidagi asosiy vazifa ochko yo‘qotmasdan yuqori o‘rinlar uchun kurashni davom ettirishdan iborat. Pedro va uning jamoadoshlari muxlislar ishonchini oqlashga harakat qilmoqda.

Педро: Зенит упустил важные очки, к сожалению
Полузащитник Зенита Педро высказался о выступлении своей команды в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Под руководством главного тренера Сергея Семака команда за три тура набрала пять очков и занимает среднюю позицию в турнирной таблице. В интервью Педро сказал, что мы потеряли некоторые очки, этого на самом деле не должно было произойти.
По его словам, команда показывает хорошую игру, и если так продолжится, есть возможность компенсировать потерянные очки. На данный момент команда Зенит из Санкт-Петербурга занимает седьмое место в таблице Премьер-Лиги.
В четвертом туре чемпионата России Зенит сыграет на выезде против команды Ахмат из города Грозный. Этот матч запланирован на 9 августа.
Основная задача команды заключается в том, чтобы продолжать борьбу за высокие места, не теряя очков. Педро и его товарищи по команде стараются оправдать доверие болельщиков.