“Lokomotiv” – “Spartak” o‘yiniga bosh hakam tayinlandi
Rossiya futbol ittifoqi to‘rtinchi tur Premyer-liga uchrashuvlariga hakamlar tayinlanganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Markaziy o‘yin – “Lokomotiv” va “Spartak” jamoalari o‘rtasidagi bellashuvni Sergey Ivanov boshchiligidagi hakamlar guruhi boshqaradi. Zarurat bo‘lsa, bosh hakamga video yordamchi hakam Kirill Levnikovdan signal yetkaziladi.
Levnikovga esa Anton Frolov yordam beradi. CSKA va “Rubin” uchrashuvida esa Vladimir Moskalyov boshchiligidagi hakamlar guruhi ishlaydi.
Bu o‘yinda video yordamchi hakam vazifasini Andrey Fisenko bajaradi, unga Anatoliy Jabotchenko yordam beradi. To‘rtinchi tur doirasidagi barcha uchrashuvlar uchun hakamlar tayinlovlari bilan Rossiya futbol ittifoqining rasmiy e’lonida batafsil tanishish mumkin.
Mazkur uchrashuvlarda hakamlar va ularning yordamchilari adolatli o‘yin muhitini ta’minlash uchun javobgar bo‘ladi. Uchrashuvlar davomida zamonaviy texnologiyalardan, jumladan, video yordamchi hakam tizimidan ham foydalaniladi.

“Локомотив” – “Спартак” игре назначен главный судья
Российский футбольный союз объявил о назначении судей на матчи четвертого тура Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Центральный матч – противостояние команд “Локомотив” и “Спартак” будет судить группа арбитров под руководством Сергея Иванова. В случае необходимости главный судья получит сигнал от видеопомощника арбитра Кирилла Левникова.
Левникову будет помогать Антон Фролов. На матче ЦСКА и “Рубин” будет работать группа судей под руководством Владимира Москалёва.
В этом матче функции видеопомощника арбитра будет выполнять Андрей Фисенко, ему будет помогать Анатолий Жаботченко. С полным списком назначений судей на все матчи четвертого тура можно ознакомиться в официальном объявлении Российского футбольного союза.
На этих матчах судьи и их помощники будут отвечать за обеспечение честной игровой атмосферы. В ходе матчей будут использоваться современные технологии, включая систему видеопомощника арбитра.