Sankt-Peterburgning Zenit futbol klubi bosh murabbiyi Sergey Semak Grozniy shahri jamoasi Ahmatning yangi bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Cherchesov o‘zining bosh murabbiy sifatidagi tajribasi va kasbiy mahoratini nafaqat klublarda, balki Rossiya terma jamoasida ham isbotlagan. Semakning ta’kidlashicha, Cherchesovning murabbiylik salohiyatiga hech kim shubha qilmaydi.
Ma’lumot uchun, Zenit jamoasi Rossiya chempionati doirasidagi navbatdagi o‘yinini aynan Ahmat jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Uchrashuv Grozniy shahrida, shanba kuni, 9-avgust sanasida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Shuni ham aytib o‘tish kerakki, o‘tgan hafta Zenit Ahmatga qarshi Fonbet Rossiya Kubogining guruh bosqichida mehmon sifatida maydonga tushdi va Aleksandr Storojuk boshchiligidagi mezbonlarni 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Eslatib o‘tamiz, Stanislav Cherchesov 6-avgust, chorshanba kuni Ahmat jamoasining bosh murabbiyi etib rasman tayinlandi.

Семак высоко оценил опыт Черчесова в Ахмате
Главный тренер футбольного клуба Зенит Санкт-Петербург Сергей Семак высказал свое мнение о новом главном тренере команды Ахмат Станиславе Черчесове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Черчесов доказал свой опыт и профессионализм не только в клубах, но и в сборной России. Семак подчеркивает, что в тренерских способностях Черчесова никто не сомневается.
Для справки, команда Зенит проведет следующий матч в рамках чемпионата России именно против команды Ахмат. Встреча запланирована на субботу, 9 августа, в городе Грозный.
Также стоит отметить, что на прошлой неделе Зенит в качестве гостя вышел на поле против Ахмата в групповой стадии Кубка России Фонбет и победил хозяев под руководством Александра Сторожука со счетом 2:1. Напоминаем, что Станислав Черчесов был официально назначен главным тренером команды Ахмат в среду, 6 августа.