Semak: “Zenit” imkoniyatlardan foydalana olmadi
Sankt-Peterburgning “Zenit” futbol klubi bosh murabbiyi Sergey Semak yangi mavsum boshida jamoasi tomonidan ochkolar yo‘qotilgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, CSKA va “Rubin”ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinlarda “Zenit”da gol urish uchun yaxshi imkoniyatlar bo‘lgan, biroq jamoa bu imkoniyatlardan to‘liq foydalana olmagan va natijada g‘alaba qozona olmadi. Sergey Semak, bundan keyin ham jamoa o‘z o‘yinini yaxshilash ustida ishlashini va imkoniyatlarni yanada samarali tarzda foydalanishga harakat qilishini aytdi.
U shuningdek, oldinda o‘tadigan o‘yinlarda ko‘proq g‘alaba qozonishga intilishini bildirdi. Ma’lumot uchun, “Zenit” jamoasi chempionatning ikkinchi va uchinchi turlarida jami ikki ochko to‘pladi.
Ikkinchi turda “Zenit” safarda Qozonning “Rubin” jamoasiga qarshi o‘ynab, ikki-to‘rt hisobida durang natija qayd etdi. Uchinchi turda esa, Sankt-Peterburgda Moskvaning CSKA jamoasiga qarshi o‘yinda ham ochko yo‘qotdi.
To‘rtinchi tur doirasida “Zenit” jamoasi Groznoda “Axmat” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Mazkur uchrashuvda ham jamoa o‘z oldiga yuqori natija qo‘ygan.
“Zenit” murabbiylar shtabi va futbolchilari keyingi o‘yinlarda muvaffaqiyatga erishish uchun harakatlarini davom ettirmoqda.

Семак: “Зенит” не смог воспользоваться возможностями
Главный тренер футбольного клуба "Зенит" из Санкт-Петербурга Сергей Семак высказал мнение о потерянных очках своей команды в начале нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в матчах против ЦСКА и "Рубина" у "Зенита" были хорошие возможности для забития голов, однако команда не смогла полностью воспользоваться этими шансами и, в результате, не одержала победу. Сергей Семак отметил, что команда продолжит работать над улучшением своей игры и постарается более эффективно использовать возможности.
Он также заявил о стремлении к большему количеству побед в предстоящих матчах. Для справки, команда "Зенит" набрала всего два очка в двух первых турах чемпионата.
Во втором туре "Зенит" в гостях сыграл с казанским "Рубином", зафиксировав ничейный результат 2:4. В третьем туре также были потеряны очки в игре против московского ЦСКА в Санкт-Петербурге.
В рамках четвертого тура команда "Зенит" выйдет на поле против "Ахмата" в Грозном. На этот матч команда также ставит перед собой высокие цели.
Штаб тренеров и футболисты "Зенита" продолжают прилагать усилия для достижения успеха в следующих играх.