Avvalroq, Illya Zabarnyy bilan olib borilgan muzokaralar davomida Parij klubi rahbariyati himoyachiga rossiyalik darvozabon jamoani tark etishini va’da qilgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Chanov bu borada fikr bildirar ekan, siyosiy masalalarga aralashishni istamasligini ta’kidladi.
U Safonovning Yevropada faoliyatini davom ettirish uchun barcha imkoniyatlari mavjudligini qayd etdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Safonov o‘tgan mavsumda yaxshi natija ko‘rsatdi va uning o‘yini muvaffaqiyatsiz deb bo‘lmaydi.
Shuningdek, mutaxassis Safonovning PSJga o‘tishi uning uchun rivojlanish yo‘lida muhim qadam bo‘lganini aytdi. Ma’lumot uchun, darvozabon Matvey Safonov 2024 yil yozida Parij klubiga qo‘shilgan.
O‘tgan mavsumda u 17 ta o‘yinda maydonga tushdi va shulardan 7 tasida o‘z darvozasi daxlsizligini saqlab qoldi. Bu ko‘rsatkichlar Safonovning yuqori saviyadagi darvozabon ekanini tasdiqlaydi.

Чанов Сафонов прокомментировал новость о своем уходе из ПСЖ
Российский тренер Вячеслав Чанов прокомментировал сообщение о том, что Матвей Саффонов может покинуть парижский клуб – ПСЖ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появилась информация о том, что в ходе переговоров с Ильей Забарным руководство парижского клуба пообещало защитнику, что российский вратарь покинет команду. Чанов, высказывая свое мнение по этому поводу, подчеркнул, что не хочет вмешиваться в политические вопросы.
Он отметил, что у Саффонова есть все возможности продолжить карьеру в Европе. По его словам, Саффонов показал хорошие результаты в прошлом сезоне, и его игру нельзя назвать неудачной.
Также специалист сказал, что переход Саффонова в ПСЖ стал важным шагом на его пути развития. Для справки, вратарь Матвей Саффонов присоединился к парижскому клубу летом 2024 года.
В прошлом сезоне он вышел на поле в 17 матчах и в 7 из них сохранил свои ворота в неприкосновенности. Эти показатели подтверждают, что Саффонов является вратарем высокого уровня.