Pedro: “Zenit” ilk turlarda yaxshi o‘yin ko‘rsatdi
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi yosh hujumchi qanot o‘yinchisi Pedro dos Santos Rossiya chempionatining yangi mavsumi boshlanishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, jamoa dastlabki uch turda ayrim ochkolarni boy bergan bo‘lsa-da, umumiy o‘yin sifati yaxshi bo‘lmoqda. Pedro dos Santos shunday dedi: "Biz ayrim ochkolarni yo‘qotdik, ularni boy bermasligimiz kerak edi.
Ammo mening fikrimcha, yaxshi o‘yin ko‘rsatayapmiz. Agar shu tarzda davom etsak, boy berilgan ochkolarni albatta qoplay olamiz." Ma’lumot uchun, "Zenit" uch tur yakuniga ko‘ra besh ochko jamg‘ardi.
Birinchi turda "Zenit" "Rostov" ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Ikkinchi turda jamoa safarda "Rubin" bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi.
Uchinchi turda esa Sankt-Peterburgda "CSKA" bilan 1:1 hisobida durang natija qayd etildi. To‘rtinchi turda "Zenit" safarda Groznoy shahrida "Akhmat" jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Jamoa oldida hali ko‘plab muhim uchrashuvlar turibdi va futbolchilar mavsum davomida yuqori natijalar uchun harakat qilishda davom etadi.

Педро: “Зенит” в первых турах показал хорошую игру
Команда "Зенит" из Санкт-Петербурга, молодой нападающий и крайний игрок Педро дос Сантос высказал свое мнение о начале нового сезона чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, хотя команда потеряла некоторые очки в первых трех турах, общее качество игры остается хорошим. Педро дос Сантос сказал: "Мы потеряли некоторые очки, которые не должны были терять.
Но, на мой взгляд, мы показываем хорошую игру. Если мы продолжим в том же духе, мы обязательно сможем компенсировать потерянные очки." Для справки, "Зенит" по итогам трех туров набрал пять очков.
В первом туре "Зенит" одержал победу над "Ростовом" со счетом 2:1. Во втором туре команда сыграла вничью 2:2 с "Рубином" на выезде.
В третьем туре в Санкт-Петербурге была зафиксирована ничья 1:1 с "ЦСКА". В четвертом туре "Зенит" сыграет на выезде против команды "Ахмат" в городе Грозный.
У команды впереди еще много важных встреч, и футболисты продолжат стремиться к высоким результатам в течение сезона.