Sobiq “Zenit” futbolchisi Dmitriy Barannik Kaliningradning “Baltika” jamoasi yangi Rossiya Premyer-ligasi mavsumini mag‘lubiyatsiz boshlashiga nima sabab bo‘lgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Barannikning aytishicha, “Baltika”ning muvaffaqiyatiga jamoa bosh murabbiyi Andrey Talalaevning mehnati katta hissa qo‘shmoqda. U jamoani har bir uchrashuvga puxta tayyorlab, futbolchilarni har doim g‘alabaga intilishga undaydi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, “Baltika” kelgusida ham raqiblariga qarshi kurashuvchi, osonlikcha taslim bo‘lmaydigan jamoa bo‘lib qoladi, jamoa turnir jadvalidagi o‘rnidan qat’i nazar, har bir o‘yinda jiddiy raqobat ko‘rsatadi. Ma’lumot uchun, Andrey Talalaev o‘tgan mavsumda “Baltika” jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlangan edi.
O‘sha paytda Kaliningrad klubi PARI Ligasi musobaqalarida ishtirok etayotgan edi. Yangi mavsum boshida, ya’ni Rossiya Premyer-ligasining dastlabki uch turida “Baltika” jamoasi yetti ochko to‘plashga muvaffaq bo‘ldi.
Bu natijalar jamoaning yaxshi tayyorgarlik ko‘rganidan va murabbiy ishi samarali bo‘layotganidan dalolat beradi.

“Балтика” успехе большая заслуга тренера Талалаева
Бывший футболист “Зенита” Дмитрий Баранник высказал мнение о том, что стало причиной того, что команда “Балтика” из Калининграда начала новый сезон Российской Премьер-лиги без поражений. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Баранника, в успехе “Балтики” большая заслуга главного тренера команды Андрея Талалаева. Он тщательно готовит команду к каждой встрече и всегда побуждает игроков стремиться к победе.
Специалист отметил, что “Балтика” и в будущем останется командой, которая будет бороться с соперниками и не сдадится без борьбы, команда будет демонстрировать серьезную конкуренцию в каждом матче, независимо от своего места в турнирной таблице. Для справки, Андрей Талалаев был назначен главным тренером команды “Балтика” в прошлом сезоне.
В то время калининградский клуб участвовал в турнирах PARI Лиги. В начале нового сезона, то есть в первых трех турах Российской Премьер-лиги, команда “Балтика” смогла набрать семь очков.