Son Xyon Min: MLS birinchi tanlovim emas edi
Janubiy koreyalik hujumchi Son Xyon Min tobora mashhurlashib borayotgan Shimoliy Amerika futbol ligasi – MLSga ko‘chib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu qarorini ochiq tan oldi va MLS uning birinchi tanlovi bo‘lmaganini aytdi. Son Xyon Min o‘z intervyusida shunday dedi: “To‘g‘risini aytsam, bu mening birinchi tanlovim emas edi.
Lekin mavsum tugaganidan so‘ng aynan MLSdan birinchi taklifni oldim. Men bu yerga faqat statistikani yaxshilash uchun emas, g‘alaba qozonish uchun keldim.
Qo‘limdan kelgan barcha harakatni qilaman”, – deya uning so‘zlarini xorijiy manbalar keltirmoqda. Avvalroq, Son Xyon Min uzoq yillar davomida Angliyaning London shahrida joylashgan “Tottenxem” jamoasida o‘ynagan.
U “Tottenxem” tarkibida ko‘plab muhim o‘yinlarda ishtirok etgan va jamoaning asosiy futbolchilaridan biri bo‘lib kelgan. Endilikda Son Xyon Min MLSda o‘zini yangi muhitda sinab ko‘radi.
U yangi jamoasida ham yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan. Son Xyon Minning bu qarori futbol muxlislari orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Сон Хён Мин: MLS не был моим первым выбором
Южнокорейский нападающий Сон Хён Мин переехал в все более популярную Лигу футбола Северной Америки – MLS. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он открыто признал это решение и сказал, что MLS не был его первым выбором. Сон Хён Мин в своем интервью сказал: “Если честно, это не был мой первый выбор.
Но после окончания сезона я получил первое предложение именно от MLS. Я пришел сюда не только для того, чтобы улучшить статистику, но и для того, чтобы побеждать.
Я сделаю все возможное”, – приводят его слова зарубежные источники. Ранее Сон Хён Мин много лет играл в лондонском клубе “Тоттенхэм”.
Он принимал участие во многих важных матчах в составе “Тоттенхэма” и был одним из ключевых игроков команды. Теперь Сон Хён Мин попробует себя в новой среде в MLS.
Он также нацелен на достижение высоких результатов в своей новой команде. Решение Сон Хён Мина вызывает большой интерес среди футбольных болельщиков.