Cherchesov “Axmat”ga bosh murabbiy bo‘ldi, Smirnov baholadi
Ma’lumki, Stanislav Cherchesov uch yillik shartnoma imzoladi va bu lavozimda Aleksandr Storojukni almashtirdi. Smirnovning so‘zlariga ko‘ra, Stanislav Cherchesov ilgari “Terek” jamoasida ishlagan davrida ham o‘z vazifasini yaxshi bajargan.
O‘sha paytda ham jamoa yaxshi natijalar ko‘rsatgan va o‘yini yuqori baholangan. Smirnov, Cherchesovning “Axmat” uchun to‘g‘ri tanlov ekanini ta’kidladi.
Uning fikricha, tajribali mutaxassis doimo ijobiy natijalarga erishgan va boshqargan jamoalarida barqaror o‘yin namoyon etgan. Bu esa “Axmat” uchun katta afzallik bo‘lishi mumkin.
Stanislav Cherchesov boshchiligidagi ilk o‘yin 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. “Axmat” o‘z maydonida “Zenit” jamoasini qabul qiladi.
Uchrashuv soat 20:30 da boshlanadi. Mutaxassisning yangi jamoasi bilan qanday natija ko‘rsatishi futbol ishqibozlari uchun qiziq bo‘lmoqda.

Черчесов стал главным тренером "Ахмата", Смирнов оценил
Бывший футболист “Ахмата” Дмитрий Смирнов положительно оценил назначение Станислава Черчесова главным тренером грозненского клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что Станислав Черчесов подписал трехлетний контракт и заменил на этой должности Александра Сторожука. По словам Смирнова, Станислав Черчесов и ранее хорошо справлялся со своими обязанностями, когда работал в команде “Терек”.
В то время команда показывала хорошие результаты и ее игру высоко оценивали. Смирнов подчеркнул, что Черчесов является правильным выбором для “Ахмата”.
По его мнению, опытный специалист всегда добивался положительных результатов и демонстрировал стабильную игру в управляемых им командах. Это может стать большим преимуществом для “Ахмата”.
Первый матч под руководством Станислава Черчесова состоится 9 августа. “Ахмат” примет команду “Зенит” на своем поле.
Встреча начнется в 20:30. Футбольным болельщикам интересно, какой результат покажет специалист с новой командой.