Igonin: Glushenkovning qiyin davrini sabr bilan yengish kerak
“Zenit” jamoasining sobiq futbolchisi Aleksey Igonin Maksim Glushenkovning o‘yinidagi pasayish haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sankt-Peterburg klubining yarim himoyachisi so‘nggi vaqtlarda maydonda kamroq vaqt o‘ynayotgani sababli murabbiy Sergey Semak bilan munosabatlarida muammolar yuzaga kelgan. Igoninning aytishicha, bunday vaziyatda futbolchiga hissiy jihatdan og‘ir bo‘lishi tabiiy.
Uning fikricha, Glushenkov yomon jismoniy holatda emas, biroq ba’zan aynan hujumga yo‘naltirilgan o‘yinchilarda bunday qiyin davrlar uchraydi. Muhimi, bunday holatlarni sabr bilan yengib o‘tish zarur.
Igonin o‘z so‘zida Aleksandr Kerjakovni misol qilib keltirdi. Unga ko‘ra, “Zenit”ning yana bir sobiq futbolchisi ham faoliyati davomida muvaffaqiyatsiz davrlarni boshdan kechirgan, biroq vaqt o‘tishi bilan bu muammolar bartaraf etilgan.
Yangi mavsumda Glushenkov o‘z jamoasi safida to‘rtta o‘yinda maydonga tushdi. Yarim himoyachi hozircha na gol urishga, na golli uzatma berishga erishdi.
Igoninning fikricha, futbolchi uchun bunday paytlarni bosib o‘tish va o‘z ustida ishlash muhim hisoblanadi. Shu tariqa, u bu vaziyat vaqtinchalik bo‘lib, tez orada ijobiy natijalar qayd etilishini ta’kidladi.

Игонин: Глушенкову нужно терпеливо преодолеть трудный период
Бывший футболист команды "Зенит" Алексей Игонин высказался о падении игры Максима Глушенкова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полузащитник санкт-петербургского клуба столкнулся с проблемами в отношениях с тренером Сергеем Семаком из-за того, что в последнее время проводит меньше времени на поле. По словам Игонина, в такой ситуации футболисту естественно испытывать эмоциональные трудности.
Он считает, что Глушенков не в плохой физической форме, но иногда именно у атакующих игроков случаются такие трудные периоды. Главное, что необходимо терпеливо преодолевать такие моменты.
Игонин привел в пример Александра Керякова. По его словам, еще один бывший футболист "Зенита" также переживал неудачные периоды в своей карьере, но со временем эти проблемы были решены.
В новом сезоне Глушенков вышел на поле в четырех матчах за свою команду. Полузащитник пока не сумел забить ни одного гола и не сделал ни одной голевой передачи.
По мнению Игонина, для футболиста важно пройти через такие моменты и работать над собой. Таким образом, он отметил, что эта ситуация временная, и вскоре будут зафиксированы положительные результаты.