O‘tgan yillarda mashhur futbolchi bo‘lgan Igor Kolivanov Rossiya Premyer-ligasining to‘rtinchi turida bo‘lib o‘tadigan “Lokomotiv” va “Spartak” o‘rtasidagi derbi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, bu mavsumda “Lokomotiv” jamoasi yaxshi natijalar ko‘rsatishi mumkin. Kolivanov ilgari “Spartak” jamoasi “Lokomotiv”dan kuchliroq deb hisoblaganini, biroq hozirgi o‘yin va natijalarga qarab unday fikrda emasligini aytdi.
“Lokomotiv” va “Spartak” o‘rtasidagi uchrashuv 9-avgust kuni Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi. Ushbu derbini barcha tafsilotlari bilan matnli tarzda kuzatib borish imkoniyati mavjud.
Buning uchun LiveResult portali tomonidan matnli translyatsiya olib boriladi. Ayni paytda “Lokomotiv” jamoasi uch turdan so‘ng 9 ochko jamg‘argan va Premyer-liga turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda.
“Spartak” esa to‘rt ochko bilan hozircha 11-o‘rinda joylashgan. Shu sababli, navbatdagi uchrashuv har ikki jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Коливанов: Теперь «Спартак» не на высоте, «Локомотив» лидер
В прошлые годы известный футболист Игорь Коливанов высказал свое мнение о дерби между «Локомотивом» и «Спартаком», которое пройдет в четвертом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в этом сезоне команда «Локомотив» может показать хорошие результаты. Коливанов сказал, что ранее считал команду «Спартак» сильнее «Локомотива», но сейчас, судя по игре и результатам, он не согласен с этим мнением.
Матч между «Локомотивом» и «Спартаком» начнется 9 августа в 18:00 по московскому времени. Есть возможность следить за этим дерби в текстовом формате с полными деталями.
Для этого текстовая трансляция будет проводиться порталом LiveResult. В настоящее время команда «Локомотив» набрала 9 очков после трех туров и занимает первое место в турнирной таблице Премьер-Лиги.
«Спартак» же с четырьмя очками пока находится на 11-м месте. Поэтому предстоящая встреча будет иметь важное значение для обеих команд.