Dyakov fikricha, “Oltin to‘p” uchun Vitinya asosiy da’vogar
Sobiq mashhur futbolchi Vitaliy Dyakov o‘z fikriga ko‘ra, eng nufuzli individual mukofotlardan biri hisoblangan "Oltin to‘p" kimga nasib etishini aytib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda ushbu mukofot uchun nomzodlar e’lon qilindi. "Oltin to‘p" sovrini uchun 30 nafar futbolchi kurashadi.
Dyakovning fikricha, asosiy favoritlardan biri "PSJ" jamoasidan bo‘lishi mumkin. U, jumladan, Vitinya nomini tilga oldi.
Vitinya Yevropa Chempionlar ligasini va Portugaliya terma jamoasi bilan Millatlar ligasini yutdi. Dyakovga ko‘ra, Vitinya bu mavsumda juda yaxshi natijalar qayd etdi va ham klub, ham terma jamoada o‘zini ko‘rsata oldi.
25 yoshli yarim himoyachi o‘tgan mavsumda "PSJ" jamoasining asosiy yetakchilaridan biriga aylandi. U Parij klubi safida 59 ta o‘yin o‘tkazib, 8 ta gol urdi va 5 ta golga mualliflik qildi.
Shu tariqa, Vitinya "Oltin to‘p" uchun asosiy da’vogarlar qatorida turibdi. Mukofot sohibi tez orada aniqlanishi kutilmoqda.

По мнению Дьякова, Витинья является основным претендентом на "Золотой мяч"
Бывший известный футболист Виталий Дьяков, по его мнению, рассказал, кому может достаться одна из самых престижных индивидуальных наград - "Золотой мяч". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно были объявлены кандидаты на эту награду. За приз "Золотой мяч" будут бороться 30 футболистов.
По мнению Дьякова, одним из основных фаворитов может быть игрок команды "ПСЖ". Он также упомянул имя Витиньи.
Витинья выиграл Лигу чемпионов Европы и Лигу наций с национальной сборной Португалии. По словам Дьякова, Витинья показал очень хорошие результаты в этом сезоне и смог проявить себя как в клубе, так и в сборной.
25-летний полузащитник стал одним из основных лидеров команды "ПСЖ" в прошлом сезоне. Он провел 59 матчей за парижский клуб, забил 8 голов и сделал 5 голевых передач.
Таким образом, Витинья находится среди основных претендентов на "Золотой мяч". Ожидается, что обладатель награды будет определен в ближайшее время.