Matbuotda “Orenburg” jamoasi hujumchisi Said Sakharkhizan tez orada “Esteglol” klubiga o‘tishi mumkinligi haqida xabarlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Evro-Futbol” nashri bu borada 22 yoshli eronlik futbolchi bilan ishlovchi PIFA agentligidan izoh oldi. Agentlik vakillari ushbu o‘zgarish yuz berishi ehtimoli borligini tasdiqladilar.
Said Sakharkhizan o‘tgan yilning iyul oyida “Orenburg” tarkibiga qo‘shilgan edi. O‘tgan vaqt mobaynida u jamoa safida 32 ta uchrashuvda ishtirok etdi.
Ushbu bellashuvlarda futbolchi sakkizta gol urishga va bir marta jamoadoshiga golli pas berishga muvaffaq bo‘ldi. Shuningdek, ta’kidlash joizki, “Orenburg” joriy Rossiya oliy ligasi mavsumida uch turdan so‘ng ikki ochko jamg‘argan.
Klub yangi mavsumni o‘rtacha natijalar bilan boshlagan. Sakharkhizanning boshqa jamoadan taklif olishi uning o‘yindagi ishtirokini va natijalarini inobatga olgan holda kutilgan holat deyish mumkin.

Саид Сахархижан может покинуть "Оренбург"
В прессе появились сообщения о том, что нападающий команды «Оренбург» Саид Сахархизан может в ближайшее время перейти в клуб «Эстеглол». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Издание «Евро-Футбол» получило комментарий от агентства PIFA, которое работает с 22-летним иранским футболистом. Представители агентства подтвердили вероятность этого изменения.
Саид Сахархизан присоединился к составу «Оренбурга» в июле прошлого года. За это время он принял участие в 32 матчах команды.
В этих встречах футболист смог забить восемь голов и один раз ассистировать своему партнеру по команде. Также стоит отметить, что «Оренбург» в текущем сезоне Российской Премьер-лиги после трех туров набрал два очка.
Клуб начал новый сезон со средними результатами. Получение предложения от другого клуба для Сахархизана можно считать ожидаемым, учитывая его участие в играх и результаты.