Londonning Vest Xem futbol klubi Daniyaning Lester jamoasi darvozaboni Mads Hermansenni o‘z tarkibiga qo‘shib olish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klublar o‘rtasida shartnoma tuzilgan va futbolchi bilan shaxsiy shartnoma shartlari ham kelishilgan. Bu haqda jurnalist Ben Yakobs o‘z sahifalarida xabar berdi.
25 yoshli darvozabon uchun to‘lanadigan mablag‘ taxminan 18 million funt sterlingni tashkil etadi. Mads Hermansen o‘tgan mavsum Angliya Premer-ligasida Lester jamoasi safida 27 ta o‘yinda maydonga tushgan.
U faqat bir uchrashuvda darvozasi daxlsizligini saqlab qolgan. Lester klubi o‘tgan mavsum Premer-ligadagi o‘rnini saqlab qola olmadi va Chempionshipga tushib ketdi.
Vest Xem esa o‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, turnir jadvalida 14-o‘rinni egalladi. Yangi mavsum oldidan Vest Xem safini kuchaytirish maqsadida darvozabon transferi amalga oshirilmoqda.

Вест Хэм купил вратаря Хермансена
Футбольный клуб Вест Хэм из Лондона достиг соглашения о приобретении вратаря датской команды Лестер Мадса Хермансена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Между клубами был заключен контракт, и условия личного контракта с игроком также согласованы. Об этом сообщил журналист Бен Якобс на своих страницах.
Сумма, которая будет выплачена за 25-летнего вратаря, составляет примерно 18 миллионов фунтов стерлингов. Мадс Хермансен провел 27 матчей за команду Лестер в прошлом сезоне Английской Премьер-лиги.
Он только в одном матче сохранил свои ворота в неприкосновенности. Клуб Лестер не смог сохранить свое место в Премьер-лиге в прошлом сезоне и вылетел в Чемпионшип.
Вест Хэм же по итогам прошлого сезона занял 14-е место в турнирной таблице. Перед новым сезоном осуществляется трансфер вратаря с целью усиления состава Вест Хэма.