Aleksey Gasilin, ilgari “Zenit” jamoasida o‘ynagan futbolchi, Aleksandr Sobolevning “Akhmat”ga qarshi o‘yinda Sankt-Peterburg jamoasining asosiy tarkibida maydonga tushishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, Sobolev o‘yinning davomida zahiradan maydonga tushishi mumkin. Gasilinning so‘zlariga ko‘ra, Aleksandr “Akhmat”ga qarshi bahsda o‘ynash imkoniyatiga loyiq va bu imkoniyatdan unumli foydalansa, asosiy tarkib uchun da’vogarlik qilishi mumkin.
Hozircha u asosiy tarkib futbolchisi emas, biroq yana bir bor maydonga tushib, gol urgudek bo‘lsa, unda murabbiylar unga ishonch bildirishlari ehtimoli ortadi. Eslatib o‘tamiz, avvalgi o‘yinda Sobolev penaltidan gol urib, “Zenit”ga Moskvaning CSKA jamoasiga qarshi o‘yinda durang natija ta’minlagan edi.
Endi hujumchi navbatdagi o‘yinda, 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadigan “Akhmat”ga qarshi uchrashuvda yana gol urishga harakat qiladi. Mazkur uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat 22:30 da boshlanadi.

Гасилин: Соболев достоин основного состава против "Ахмата"
Алексей Гасилин, ранее игравший за команду “Зенит”, высказал мнение о вероятности выхода Александра Соболева в основном составе санкт-петербургской команды в матче против “Ахмата”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, Соболев может выйти на поле в ходе матча с запасной скамейки. Гасилин отметил, что Александр достоин возможности сыграть в матче против “Ахмата”, и если он эффективно воспользуется этой возможностью, то может претендовать на место в основном составе.
Пока он не является игроком основного состава, но если он снова выйдет на поле и забьет гол, вероятность того, что тренеры доверят ему место в основном составе, возрастает. Напомним, что в предыдущем матче Соболев забил гол с пенальти, обеспечив “Зениту” ничейный результат в игре против московского ЦСКА.
Теперь нападающий попытается снова забить гол в следующем матче, который состоится 9 августа против “Ахмата”. Этот матч начнется в 22:30 по ташкентскому времени.
Сборная Узбекистана U-23 под руководством Равшана Хайдарова провела товарищеский матч с командой России U-23 в рамках учебно-тренировочного сбора в Анталии. Об этом сообщает Zamin.uz. Этот матч стал