Mostovoy “Krasnodar”ning yangi mavsumdagi o‘yinini baholadi
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi bo‘lgan Aleksandr Mostovoy Rossiya chempioni hisoblangan “Krasnodar” jamoasining hozirgi natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Premier-liganing dastlabki uch turida Murad Musaev boshchiligidagi “Krasnodar” jamoasi olti ochko jamg‘ardi. Mostovoyning ta’kidlashicha, hozircha “Krasnodar” kuchli o‘yin ko‘rsata olmayapti va bunga nima sabab bo‘layotganini aniq aytish qiyin.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ehtimol jamoa hali o‘zining optimal sport formasiga kirmagan. Jumladan, “Dinamo”ga qarshi o‘yinda “Krasnodar”ga omad kulib boqqan, hujumchi Kordoba to‘pni darvozaga aniq yo‘llab, gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Shuningdek, Mostovoy agar “Krasnodar” shunday o‘ynashda davom etsa, bosh murabbiy Murad Musaevga savollar tug‘ilishi mumkinligini ta’kidladi. Yaqinlashib kelayotgan Rossiya chempionati turida “Krasnodar” safarda “Orenburg” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Uchrashuv yakshanba kuni, 10-avgustda bo‘lib o‘tadi va soat 13:30 da boshlanadi. Mazkur o‘yin jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etadi.

Мостовой оценил игру "Краснодара" в новом сезоне
Отыгравший в прошлом известный футболист Александр Мостовой высказал свое мнение о текущих результатах команды "Краснодар", которая считается чемпионом России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первых трех турах Премьер-лиги команда "Краснодар" под руководством Мурада Мусаева набрала шесть очков. По словам Мостового, пока "Краснодар" не может показать сильную игру, и трудно сказать, что именно этому мешает.
По его словам, возможно, команда еще не вошла в свою оптимальную спортивную форму. В частности, в матче против "Динамо" "Краснодару" повезло, нападающий Кордоба точно направил мяч в ворота и смог забить гол.
Также Мостовой отметил, что если "Краснодар" продолжит играть так же, у главного тренера Мурада Мусаева могут возникнуть вопросы. В ближайшем туре чемпионата России "Краснодар" сыграет на выезде против команды "Оренбург".
Матч состоится в воскресенье, 10 августа, и начнется в 13:30. Эта игра имеет важное значение для команды.