Madridning “Real” klubi 2025-2026 yilgi mavsum uchun uchinchi libos to‘plamini taqdim etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi futbolka och moviy rangda bo‘lib, unda oq rangdagi elementlar mavjud. Klubning texnik homiysi sifatida mashhur Adidas kompaniyasi faoliyat yuritmoqda.
Joriy yilning yozida “Real” asosiy oqlangan libosini hamda mehmon sifatida kiyiladigan to‘q moviy rangdagi formani ham namoyish qilgan edi. Klub mavsumoldi tayyorgarligini haftaning boshida boshladi.
“Real” jamoasining ta’til va tayyorgarlik jarayoni Klublar o‘rtasidagi Jahon chempionatida ishtirok etgani sababli biroz kechikdi. Ispaniya chempionatining birinchi turida “Real” o‘z maydonida “Osasuna” jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Ushbu uchrashuv seshanba, 19 avgust kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Shuningdek, shu yilning iyun oyida “Real” klubi bosh murabbiy sifatida Xabi Alonsoni jamoaga qabul qilganini eslatib o‘tish lozim.

“Реал” представил новую светло-синюю форму
Мадридский клуб “Реал” представил третью комплектацию формы на сезон 2025-2026 годов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новая футболка светло-голубого цвета с элементами белого. Техническим спонсором клуба выступает известная компания Adidas.
Этим летом “Реал” также продемонстрировал основную белую форму и темно-синюю форму, предназначенную для выездных матчей. Клуб начал предсезонную подготовку в начале недели.
Процесс отдыха и подготовки команды “Реал” немного задержался из-за участия в Чемпионате мира среди клубов. В первом туре чемпионата Испании “Реал” сыграет на своем поле против команды “Осасуна”.
Этот матч запланирован на вторник, 19 августа. Также стоит отметить, что в июне этого года клуб “Реал” принял Хаби Алонсо на пост главного тренера.