Milan Rasmus Hoylunni ijaraga olish bo‘yicha taklif tayyorlamoqda
Milan futbol klubi Manchester Yunayted hujumchisi Rasmus Hoylunni o‘z safiga qo‘shib olishga jiddiy qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning ma’lumotlariga ko‘ra, Milan daniyalik futbolchini ijaraga olish va keyinchalik uni 35 million funt sterling (taxminan 40,5 million yevro) evaziga sotib olish huquqiga ega bo‘lishni rejalashtirmoqda. Bu haqda jurnalist Ben Jeykobs xabar berdi.
Manchester Yunayted esa 22 yoshli futbolchini sotish orqali 40 million funt (46 million yevrodan ortiq) daromad olishni istamoqda. Ma’lum qilinishicha, Rasmus Hoylunn Manchester Yunayted tarkibidagi o‘rnini yo‘qotib qo‘yishi mumkin.
Bunga sabab, klub tez orada RB Leyptsig futbolchisi Benyamin Sheshkoni sotib olishi kutilmoqda. Manchester Yunayted rahbariyati Atalanta sobiq futbolchisini sotishga moyil bo‘lsa-da, Hoylunnning o‘zi jamoada qolib, asosiy tarkib uchun kurashni davom ettirish niyatida ekanini bildirgan.
Muzokaralar davom etmoqda va futbolchining kelajagi hozircha aniq emas. Milan va Manchester Yunayted klublari o‘zaro kelishuvga erishishi mumkin.

Милан готовит предложение по аренде Расмуса Хойлунда
Футбольный клуб Милан проявляет серьезный интерес к нападающему Манчестер Юнайтед Расмусу Хойлуну. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации клуба, Милан планирует взять датского футболиста в аренду с правом последующего выкупа за 35 миллионов фунтов стерлингов (примерно 40,5 миллиона евро). Об этом сообщил журналист Бен Джейкобс.
Манчесер Юнайтед же хочет получить 40 миллионов фунтов (более 46 миллионов евро) от продажи 22-летнего футболиста. Сообщается, что Расмус Хойлун может потерять свое место в составе Манчестер Юнайтед.
Причиной этого является то, что клуб ожидает скорую покупку футболиста РБ Лейпциг Бенжамена Шешко. Руководство Манчестер Юнайтед, хотя и склонно продать бывшего футболиста Аталанты, однако сам Хойлун заявил о намерении остаться в команде и продолжать борьбу за место в основном составе.
Переговоры продолжаются, и будущее футболиста пока неясно. Клубы Милан и Манчестер Юнайтед могут достичь взаимного соглашения.