“Nyukasl” bosh murabbiyi Eddi Xau yangi Angliya chempionati mavsumining birinchi uchrashuvida Aleksandr Isakga tayanishi mumkin yoki yo‘qligi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shvetsiyalik hujumchi o‘zining “Liverpul” klubiga o‘tishini istamoqda va hozirgi jamoasi “Nyukasl” safida o‘ynashni xohlamayotgani aytilmoqda. 16-avgust kuni Xau jamoasi safarda “Aston Villa”ga qarshi Premer-liganing birinchi tur uchrashuvida maydonga tushadi.
Bosh murabbiy Eddi Xau o‘z bayonotida shunday dedi: “Men Isak bugun ‘Espanyol’ga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvida o‘ynashini xohlagan edim. Ertaga ham biz bilan mashg‘ulot o‘tkazishini istayman.
Ochig‘ini aytsam, biz Isakning jamoamizda to‘p surishini juda xohlaymiz. Lekin hozircha ‘Aston Villa’ga qarshi o‘yinga qadar bu vaziyatda o‘zgarish bo‘lishini ko‘rmayapman” dedi Eddi Xau jurnalistlar bilan suhbatda.
Ma’lum qilinishicha, “Liverpul” Aleksandr Isakni o‘z safiga qo‘shib olish uchun “Nyukasl”ga yangi taklif tayyorlamoqda. Shu sababli futbolchining kelajagi borasida hali aniq qaror qabul qilinmagan.
Klub rahbariyati va murabbiylar Isakning jamoada qolishini istashmoqda, biroq futbolchi transfer masalasida qat’iy qaror qilgan ko‘rinadi. Shu bois, uning yaqin kunlardagi o‘yinlarda ishtirok etishi noma’lumligicha qolmoqda.

Будущее Исака в "Ньюкасле" неопределенно перед первым туром
Главный тренер «Ньюкасла» Эдди Хау сообщил, будет ли он полагаться на Александра Исака в первом матче нового сезона Английской премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Шведский нападающий хочет перейти в клуб «Ливерпуль» и, как сообщается, не желает продолжать выступления за свою нынешнюю команду «Ньюкасл». 16 августа команда Хау сыграет на выезде против «Астон Виллы» в первом туре Премьер-лиги.
Главный тренер Эдди Хау в своем заявлении сказал: «Я хотел, чтобы Исак сегодня сыграл в товарищеском матче против ‘Эспаньола’. Завтра я также хочу, чтобы он тренировался с нами.
Честно говоря, мы очень хотим, чтобы Исак играл в нашей команде. Но пока не вижу изменений в этой ситуации до игры с ‘Астон Виллой’», - сказал Эдди Хау в интервью с журналистами.
Сообщается, что «Ливерпуль» готовит новое предложение для «Ньюкасла» по Александру Исаку. Поэтому окончательное решение о будущем футболиста еще не принято.
Руководство клуба и тренеры хотят, чтобы Исак остался в команде, однако кажется, что футболист принял твердое решение по вопросу трансфера. Поэтому его участие в ближайших матчах остается неопределенным.
Роберт Левандовски прояснил последние слухи о своем будущем в «Барселоне». Об этом сообщает Zamin.uz. Контракт 37-летнего нападающего с каталонцами подходит к концу, и этот факт активно обсуждается