Reyner Realni tark etdi, Atletiko Mineyroga o‘tdi
Madridning Real klubi hujumkor yarim himoyachisi Reyner bilan shartnomani bekor qildi va u Braziliyaning Atletiko Mineyro jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Ispaniya klubi rasmiy sayti orqali ma’lum qildi. 23 yoshli braziliyalik futbolchi yangi jamoasiga bepul ko‘chib o‘tdi.
Shunga qaramay, oldingi kelishuvga ko‘ra, Real klubi Reyner keyinchalik boshqa klubga sotilsa, transferdan tushadigan mablag‘ning yarmiga egalik qiladi. Eslatib o‘tamiz, Reyner 2020 yil boshida Flamengodan Real klubiga 30 million yevro evaziga kelib qo‘shilgan edi.
O‘sha paytda u istiqbolli yosh futbolchi sifatida e’tirof etilgan va undan katta natijalar kutilgan. Biroq, Reyner Yevropada o‘zini to‘liq namoyon eta olmadi.
U Germaniyaning Borussiya Dortmund, Ispaniyaning Jirona, Italiyaning Frozinone va Granadada ijarada o‘ynadi. Shunga qaramay, Madrid jamoasining asosiy tarkibida birorta ham rasmiy o‘yinda maydonga tushmadi.

Рейнер покинул Реал, перешел в Атлетико Минейро
Мадридский клуб Реал расторг контракт с атакующим полузащитником Рейнером, и он перешел в бразильскую команду Атлетико Минейро. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом стало известно через официальный сайт испанского клуба. 23-летний бразильский футболист бесплатно переехал в новую команду.
Тем не менее, согласно предыдущему соглашению, клуб Реал будет владеть половиной средств от трансфера, если Рейнер будет продан в другой клуб. Напомним, что Рейнер присоединился к Реалу из Фламенго в начале 2020 года за 30 миллионов евро.
В то время он был признан перспективным молодым футболистом, от которого ожидали больших результатов. Однако Рейнер не смог полностью проявить себя в Европе.
Он играл в аренде в немецком Боруссии Дортмунд, испанской Жироне, итальянском Фрозиноне и Гранаде. Тем не менее, он не выходил на поле ни в одном официальном матче за основной состав мадридской команды.