Bayno-Gittens Palmer maslahati bilan Chelsiga o‘tdi
Chelsi jamoasining yangi futbolchisi Jeymi Bayno-Gittens jamoa safida ilk o‘yinini o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Juma kuni 21 yoshli hujumchi Chelsi tarkibida birinchi bor maydonga tushdi. U Leverkuzenga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvida zaxiradan maydonga chiqdi va jamoasi 2:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Jeymi Bayno-Gittens o‘yin tugagach, bergan intervyusida Chelsiga o‘tishidan oldin Koel Palmer bilan suhbatlashganini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Palmer unga Chelsiga o‘tishni maslahat bergan.
Murabbiy esa undan ko‘proq gol urishni, golli uzatmalar berishni, chap va o‘ng qanotda raqiblarni aldab o‘tishni va har doim astoydil harakat qilishni so‘ragan. Chelsi jamoasi iyul oyining boshida ingliz futbolchisi Jeymi Bayno-Gittensni o‘z tarkibiga qo‘shib olganini e’lon qilgan edi.
U Dortmundning Borussiya klubidan Londonga ko‘chib o‘tdi. Uning transferi Chelsi jamoasiga 56 million yevroga tushdi.

Байно-Гиттенс Палмер по совету перешел в Челси
Новый футболист команды Челси Джейми Байно-Гиттенс провел свой первый матч за команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В пятницу 21-летний нападающий впервые вышел на поле в составе Челси. Он вышел на замену в товарищеском матче против Леверкузена, и его команда одержала победу со счетом 2:0.
После окончания игры Джейми Байно-Гиттенс в интервью сказал, что перед переходом в Челси общался с Коэлем Палмером. По его словам, Палмер посоветовал ему перейти в Челси.
Тренер же попросил его забивать больше голов, делать голевые передачи, обманывать соперников на левом и правом флангах и всегда стараться изо всех сил. Команда Челси в начале июля объявила о подписании английского футболиста Джейми Байно-Гиттенса.
Он перешел из клуба Боруссия Дортмунд в Лондон. Его трансфер обошелся команде Челси в 56 миллионов евро.