Kolivanov: Spartak va Lokomotiv imkoniyatlari teng
Rossiyalik murabbiy Igor Kolivanov «Lokomotiv» va «Spartak» jamoalari o‘rtasidagi bo‘lib o‘tadigan derbi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, mavsum boshida ushbu uchrashuvda «Spartak»ni favorit sifatida ko‘rsatish mumkin edi. Biroq, «Lokomotiv» jamoasi yangi mavsumni juda yaxshi boshladi va hozirda kuchli raqibga aylandi.
Kolivanovning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi paytda «Spartak»ning «Lokomotiv» ustidan aniq ustunligi bor deb aytish qiyin. So‘nggi vaqtlarda «Spartak»dan qanday natija kutishni oldindan aytib bo‘lmaydi.
Shu sababli, bugungi o‘yin oldidan jamoalar imkoniyatlari deyarli teng deb hisoblash mumkin. Rossiya Premyer-ligasining to‘rtinchi turi doirasidagi ushbu uchrashuv bugun, 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi. Uchrashuvning matnli translyatsiyasi LiveResult portalida taqdim etiladi.
Mazkur derbi ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘lib, muxlislar qiziqarli va murosasiz bahs guvohi bo‘lishadi.

Коливанов: Спартак и Локомотив имеют равные шансы
Российский тренер Игорь Коливанов высказал свои мысли о дерби между командами «Локомотив» и «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в начале сезона эту встречу можно было бы считать фаворитом «Спартак». Однако команда «Локомотив» очень хорошо начала новый сезон и сейчас стала сильным соперником.
По словам Коливанова, в настоящее время трудно сказать, что у «Спартака» есть явное преимущество над «Локомотивом». В последнее время трудно предсказать, какой результат покажет «Спартак».
Поэтому перед сегодняшней игрой можно считать, что шансы команд практически равны. Эта встреча в рамках четвертого тура Российской Премьер-лиги состоится сегодня, 9 августа.
Игра начнется в 18:00 по московскому времени. Текстовая трансляция встречи будет представлена на портале LiveResult.
Это дерби имеет важное значение для обеих команд, и болельщики станут свидетелями интересной и бескомпромиссной борьбы.