Stankovich va Montes o‘rtasida tanaffusda janjal chiqdi
Moskvaning Spartak futbol klubi bosh murabbiyi Dejan Stankovich va Lokomotiv himoyachisi Sesar Montes o‘rtasida Moskva derbisi o‘yinining tanaffusida kelishmovchilik yuzaga keldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Ivan Karpov o‘zining ijtimoiy tarmoq sahifasida xabar berdi. Ma’lum qilinishicha, o‘yinning tanaffusida Stankovich Montesga o‘yindagi bir vaziyat bo‘yicha e’tiroz bildirgan.
Montes esa murabbiyga qo‘pol tarzda javob qaytarib, vaziyat keskinlashgan. Shundan so‘ng, Stankovich himoyachining tanasidan ushlab, janjalga sabab bo‘lgan.
Natijada, Montesning qorin sohasida tirnalgan joy va kichik ko‘karish paydo bo‘lgan. Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida o‘tgan ushbu uchrashuvda Lokomotiv o‘z maydonida Spartak ustidan 4:2 hisobida g‘alaba qozondi.
Mazkur hodisa o‘yindan so‘ng keng muhokama qilinmoqda. Klub rahbariyati va mutasaddilar voqea yuzasidan o‘z munosabatlarini bildirishlari kutilmoqda.
Mazkur voqea sport muhitida tartib-intizom masalalariga yana bir bor e’tibor qaratish zarurligini ko‘rsatmoqda.

Между Станковичем и Монтесом произошла ссора на перемене
Главный тренер московского футбольного клуба Спартак Деян Станкович и защитник Локомотива Сезар Монтес стали участниками конфликта во время перерыва матча московского дерби. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Иван Карпов на своей странице в социальной сети. По информации, в перерыве матча Станкович выразил недовольство по поводу одной из ситуаций в игре Монтесу.
Монтес же грубо ответил тренеру, и ситуация накалилась. После этого Станкович схватил защитника за тело, что и стало причиной конфликта.
В результате у Монтеса появилось ссадина в области живота и небольшой синяк. В этом матче, который прошел в рамках четвертого тура чемпионата России, Локомотив одержал победу над Спартаком со счетом 4:2 на своем поле.
Данный инцидент активно обсуждается после игры. Ожидается, что руководство клуба и ответственные лица выскажут свою позицию по этому поводу.
Этот инцидент подчеркивает необходимость еще раз обратить внимание на вопросы порядка и дисциплины в спортивной среде.