Kechinov: Spartak uch turdan beri g‘alaba qila olmayapti
Sobiq “Spartak” futbolchisi Valeriy Kechinov “Evro-Futbol” nashriga bergan intervyusida “Lokomotiv”ga qarshi uchrashuvdagi mag‘lubiyat haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv haqida so‘z yuritar ekan, Kechinov “Spartak”ning himoyadagi o‘yini muvaffaqiyatsiz chiqqanini ta’kidladi. Uning fikricha, bu kabi o‘yin bilan yuqori natijalarga erishish qiyin.
U “Lokomotiv” barcha jihatlarda ustunlik qilmaganini, birinchi bo‘limda to‘p nazorati asosan “Spartak”da bo‘lganini qayd etdi. Mezbonlar esa to‘g‘ri taktika tanlab, bo‘sh zonalarni izlab, qarshi hujumlar orqali g‘alaba qozonishga erishdi.
“Lokomotiv” deyarli barcha imkoniyatlardan unumli foydalandi. Aleksey Batrakovning uchta gol urganiga to‘xtalib, Kechinov uning o‘yini butun Rossiya futboli uchun foydali bo‘lishini, biroq hozircha u o‘zini to‘liq namoyon qilishi va shoshilmaslik kerakligini aytdi.
“Spartak” bosh murabbiyi Stankovich o‘yin so‘ngida jamoada o‘yin inqirozi emas, natija inqirozi borligini bildirgan edi. Kechinov bu borada ham o‘z nuqtai nazarini bildirib, jamoada uch turdan beri g‘alaba yo‘qligi inqirozdan dalolat ekanini, undan chiqish uchun g‘alabalar kerakligini ta’kidladi.
Yaqin turda “Zenit”ga qarshi o‘yin bo‘lib o‘tadi va aynan shu bellashuvda “Spartak” o‘zini ko‘rsata oladi, deb hisoblaydi. Murabbiylar iste’fosi ehtimoli haqida so‘ralganda, Kechinov bunday holat har ikki klubda ham yuz berishi mumkinligini istisno qilmadi.
U “Spartak” futbolchilarida ko‘plab individual xatolar kuzatilayotganini, bunga natijaning yo‘qligi sabab bo‘layotganini, o‘yinchilar ishonch va xotirjamlikni yo‘qotayotganini aytdi. “Lokomotiv”ning chempionlik uchun kurashga tayyorligi borasida esa, hali erta ekanini, ammo jamoa tarkibi va o‘yini yuqori darajada ekanini, tajribali futbolchilar bilan mustahkamlanganini bildirdi.
Kechinov “Lokomotiv”ning barqaror o‘yin ko‘rsatsa, chempionlik uchun kurashga qo‘shilishi mumkinligini qayd etdi.

Кечинов: Спартак уже три тура не может одержать победу
Бывший футболист "Спартака" Валерий Кечинов в интервью изданию "Евро-Футбол" высказал свои мысли о поражении в матче против "Локомотива". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря о матче, Кечинов отметил, что игра "Спартака" в защите была неудачной. По его мнению, с такой игрой трудно добиться высоких результатов.
Он отметил, что "Локомотив" не имел преимущества во всех аспектах, в первом тайме контроль мяча в основном был у "Спартака". Хозяева же, выбрав правильную тактику, искали свободные зоны и добились победы за счет контратак.
“Локомотив” практически использовал все свои возможности. Упомянув о трех голах Алексея Батракова, Кечинов сказал, что его игра будет полезна для всего российского футбола, однако пока ему нужно полностью проявить себя и не спешить.
Главный тренер "Спартака" Станкович в конце игры заявил, что в команде не кризис игры, а кризис результата. Кечинов также высказал свое мнение по этому поводу, отметив, что отсутствие побед в течение трех туров является признаком кризиса, и для выхода из него необходимы победы.
В ближайшем туре пройдет игра против "Зенита", и именно в этом противостоянии "Спартак" сможет проявить себя, считает он. На вопрос о вероятности отставки тренеров, Кечинов не исключил, что такая ситуация может произойти в обоих клубах.
Он отметил, что у футболистов "Спартака" наблюдается множество индивидуальных ошибок, что связано с отсутствием результата, и игроки теряют уверенность и спокойствие. Что касается готовности "Локомотива" бороться за чемпионство, то пока рано об этом говорить, но состав и игра команды на высоком уровне, укрепленная опытными футболистами.
Кечинов отметил, что если "Локомотив" покажет стабильную игру, он может включиться в борьбу за чемпионство.