Tajribali mutaxassis Valeriy Ovchinnikov o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ilgari Nijniy Novgorodning “Lokomotiv” jamoasida ishlagan. Hozirda Ovchinnikov Moskvadagi “Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovichning ehtimoliy ishdan bo‘shatilishi haqida o‘z mulohazalarini bildirdi.
Hozir “Spartak” Rossiya chempionatida o‘n birinchi o‘rinda bormoqda. Ovchinnikovning so‘zlariga ko‘ra, hozircha “Spartak” mavsumni muvaffaqiyatsiz o‘tkazadi, deb aytish uchun erta.
Uning fikricha, agar jamoa murabbiylar shtabini o‘z vaqtida yangilasa va yangi bosh murabbiy uchun tarkibni to‘ldirsa, hali avgust oxirigacha vaqt bor. Shunday ekan, jamoaning holatini yaxshilash imkoniyati mavjud.
Eslatib o‘tamiz, Dejan Stankovich o‘tgan yili “Spartak” jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlangan edi. Uning rahbarligida jamoa o‘tgan mavsumda to‘rtinchi o‘rinni egallagan.
Hozirgi natijalar esa muxlislar va mutaxassislar orasida turli fikrlar uyg‘otmoqda. Jamoa rahbariyati va murabbiylar oldida natijalarni yaxshilash vazifasi turibdi.

Овчинников: “Спартак” еще рано говорить, что потерял сезон
Ранее он работал в команде “Локомотив” из Нижнего Новгорода. В настоящее время Овчинников высказал свои соображения о возможном увольнении главного тренера московского “Спартака” Деяна Станковича.
Сейчас “Спартак” занимает одиннадцатое место в чемпионате России. По словам Овчинникова, пока рано говорить о том, что “Спартак” провалит сезон.
По его мнению, если команда своевременно обновит тренерский штаб и укрепит состав для нового главного тренера, то времени до конца августа еще достаточно. Таким образом, есть возможность улучшить положение команды.
Напомним, что Деян Станкович был назначен главным тренером “Спартака” в прошлом году. Под его руководством команда заняла четвертое место в прошлом сезоне.
Текущие результаты вызывают различные мнения среди болельщиков и специалистов. Перед руководством команды и тренерами стоит задача улучшить результаты.