Krasnodar futbol jamoasining himoyachisi Lukas Olasa yakshanba kuni Orenburgga qarshi o‘tkazilgan Oliy liga uchrashuvida jarohat oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Urugvaylik futbolchi birinchi bo‘lim oxirida almashtirildi. Uchrashuvdan so‘ng Krasnodar bosh murabbiyi Murad Musaev Olasa sog‘lig‘i va tiklanish muddati haqida ma’lumot berdi.
Murad Musaevning aytishicha, futbolchining son qismi jarohatlangan va kamida uch-to‘rt hafta maydonga tusha olmaydi. To‘liq tiklanish muddati aniqlash uchun tibbiy tekshiruvdan o‘tishi zarur.
Yakshanba kungi uchrashuvda Krasnodar safarda Orenburg jamoasi ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Jamoaning yagona golini Nikita Krivtsov urdi.
Bu natija bilan Murad Musaev boshchiligidagi jamoa uch ochkoni qo‘lga kiritdi. Keyingi turda Krasnodar o‘z maydonida Sochi jamoasini qabul qiladi.
Jamoa navbatdagi o‘yinga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Klub vakillari futbolchilar sog‘lig‘i va sport formasiga alohida e’tibor qaratmoqda.

Оласа как минимум три недели не сможет выйти на поле
Защитник футбольной команды Краснодар Лукас Оласа получил травму в матче Высшей лиги против Оренбурга, который состоялся в воскресенье. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Уругвайский футболист был заменен в конце первого тайма. После матча главный тренер Краснодара Мурат Мусаев сообщил о состоянии здоровья Оласы и сроках его восстановления.
По словам Мурата Мусаева, у футболиста травмирована часть бедра, и он не сможет выйти на поле как минимум на три-четыре недели. Для определения полного срока восстановления ему необходимо пройти медицинское обследование.
В воскресном матче Краснодар одержал победу над командой Оренбург со счетом 1:0. Единственный гол команды забил Никита Кривцов.
С этим результатом команда под руководством Мурата Мусаева заработала три очка. В следующем туре Краснодар примет команду Сочи на своем поле.
Команда готовится к следующей игре. Представители клуба уделяют особое внимание здоровью футболистов и их спортивной форме.