Kanchelskis: Spartak rahbariyati Stankovichga tovon to‘laydi
Andrey Kanchelskis «Spartak» jamoasi rahbariyatining qarorlarini tushunmasligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, o‘tgan mavsum yakuniga yetgach, «qizil-oq»lar Dejan Stankovich bilan shartnomani uzaytirgan edi. Biroq jamoa bahorda yaxshi natija ko‘rsata olmadi va Rossiya oliy ligasida faqat to‘rtinchi o‘rinni egalladi.
Kanchelskisning so‘zlariga ko‘ra, agar yangi murabbiy kerak bo‘lsa, o‘tgan mavsum yakunida Stankovichga minnatdorchilik bildirib, unga rasmiy ravishda rahmat aytish va xayrlashish kerak edi. Aks holda, klub endi shartnoma shartlariga ko‘ra to‘liq tovon puli to‘lashga majbur bo‘ladi.
U bu qarorni to‘g‘ri deb hisoblamaydi va rahbariyatning harakatlarini tushunmayotganini ta’kidladi. OAVda tarqalgan xabarlarga ko‘ra, «Spartak» allaqachon yangi bosh murabbiy izlash ishlarini boshlagan.
Dejan Stankovich boshchiligida jamoa yangi mavsumda o‘tkazilgan to‘rtta o‘yinda atigi to‘rt ochko to‘pladi. Navbatdagi turda Rossiya chempionatida «Spartak» safarda «Zenit»ga qarshi o‘ynaydi.

Канчельскис: Руководство Спартака выплатит компенсацию Станковичу
Андрей Канчельскис заявил о непонимании решений руководства команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, по окончании прошлого сезона «красно-белые» продлили контракт с Деяном Станковичем. Однако команда не смогла показать хорошие результаты весной и заняла только четвертое место в Российской Премьер-Лиге.
По словам Канчельскиса, если нужен новый тренер, то по окончании прошлого сезона следовало бы поблагодарить Станковича и официально попрощаться с ним. В противном случае клуб будет вынужден выплатить полную сумму компенсации по условиям контракта.
Он не считает это решение правильным и отметил, что не понимает действий руководства. По сообщениям СМИ, «Спартак» уже начал искать нового главного тренера.
Под руководством Деяна Станковича команда набрала всего четыре очка в четырех матчах нового сезона. В следующем туре чемпионата России «Спартак» сыграет на выезде против «Зенита».