Joau Neves ikki muhim o‘yinda Parijga yordam bera olmaydi
Joau Neves, Parij Sen-Jermen futbolchisi, yangi mavsumning dastlabki ikki o‘yinida jamoasiga yordam bera olmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu holat o‘tgan oy o‘rtalarida bo‘lib o‘tgan Klublar o‘rtasidagi jahon chempionati final uchrashuvida “Chelsi”ga qarshi o‘yinda yuzaga kelgan voqea bilan bog‘liq. O‘sha bahsda Parij jamoasi 0:3 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi.
RMC Sport nashrining yozishicha, portugaliyalik futbolchi himoyachi Mark Kukurelyaning sochini tortgani uchun maydondan chetlatilgan. Bosh hakam Joau Nevesga to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka ko‘rsatgan.
Shuning uchun futbolchi ikki uchrashuvga diskvalifikatsiya qilindi. Natijada, Neves 13 avgust kuni bo‘lib o‘tadigan Yevropa Superkubogi bahsida “Tottenhem”ga qarshi maydonga tusha olmaydi.
Bundan tashqari, u Fransiya chempionatining yangi mavsumdagi birinchi turida “Nant” jamoasiga qarshi o‘yinni ham o‘tkazib yuboradi. Shu tariqa, Parij Sen-Jermen muhim o‘yinlarda asosiy futbolchilaridan biridan foydalana olmaydi.

Жоау Невеш не сможет помочь Парижу в двух важных матчах
Жоау Невеш, футболист Париж Сен-Жермен, не сможет помочь своей команде в первых двух матчах нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это связано с инцидентом, произошедшим в финальном матче клубного чемпионата мира, который состоялся в середине прошлого месяца, против "Челси". В том матче парижская команда потерпела поражение со счетом 0:3.
По информации издания RMC Sport, португальский футболист был удален с поля за то, что потянул за волосы защитника Марка Кукурелли. Главный судья показал Жоау Невешу прямую красную карточку.
В результате футболист дисквалифицирован на два матча. Таким образом, Невеш не сможет выйти на поле в матче за Суперкубок Европы против "Тоттенхэма", который состоится 13 августа.
Кроме того, он пропустит матч против команды "Нант" в первом туре нового сезона чемпионата Франции. Таким образом, Париж Сен-Жермен не сможет воспользоваться одним из своих ключевых игроков в важных матчах.