Lokomotiv va CSKA chempionlik uchun asosiy da’vogar
Rossiya Premer-ligasining joriy mavsumida chempionlik uchun asosiy da’vogar klublar nomi ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Opta Sports tahliliga ko‘ra, to‘rt tur yakuniga ko‘ra, Moskvaning CSKA va Lokomotiv klublari chempionlik uchun eng asosiy da’vogarlar hisoblanadi. Har ikkala jamoaning chempion bo‘lish imkoniyati qariyb 25 foiz deb baholanmoqda.
Bu reytingda keyingi o‘rinni Sankt-Peterburgning Zenit klubi egallagan. Mavsum boshida Zenitning chempionlik imkoniyati 40 foiz bo‘lgan bo‘lsa, hozirda bu ko‘rsatkich 21 foizga tushgan.
Moskvaning Spartak klubi esa chempionlik uchun atigi 3 foiz imkoniyatga ega. To‘rt turdan so‘ng Rossiya Premer-ligasida Lokomotiv klubining natijalari eng yuqori bo‘lib turibdi.
Jamoa barcha turlarda g‘alaba qozonib, jami 12 ochko to‘plagan. Oxirgi turda Lokomotiv Moskva derbisida Spartak ustidan 4:2 hisobida zafar quchdi.
Shu tariqa Lokomotiv hozircha musobaqa jadvalida yetakchilik qilmoqda va chempionlik uchun asosiy da’vogar sifatida ko‘rilmoqda. CSKA ham yuqori natijalar ko‘rsatib, yetakchilar qatoridan joy olgan.

Локомотив и ЦСКА основные претенденты на чемпионство
Названия клубов, являющихся основными претендентами на чемпионство в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги, стали известны. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным анализа Opta Sports, по итогам четырех туров московские клубы ЦСКА и Локомотив являются главными претендентами на чемпионство. Шансы обеих команд на победу в чемпионате оцениваются почти в 25 процентов.
На следующем месте в этом рейтинге находится санкт-петербургский клуб Зенит. В начале сезона шансы Зенита на чемпионство составляли 40 процентов, но сейчас этот показатель снизился до 21 процента.
Клуб Спартак из Москвы имеет лишь 3 процента шансов на чемпионство. По итогам четырех туров результаты клуба Локомотив в Российской Премьер-Лиге остаются наивысшими.
Команда одержала победы во всех турах и набрала в общей сложности 12 очков. В последнем туре Локомотив одержал победу над Спартаком в московском дерби со счетом 4:2.
Таким образом, Локомотив в настоящее время занимает первое место в турнирной таблице и рассматривается как основной претендент на чемпионство. ЦСКА также показывает высокие результаты и занимает место среди лидеров.